Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Nesankcionuota protesto akcija

Nesankcionuota protesto akcija

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Nesankcionuota protesto akcija. Pasyvaus pasipriešinimo pavyzdys. Policijos pareigūnų veiklos planas ir analizė. Agresyvaus pasipriešinimo pavyzdys. Policijos pareigūnų veiklos planas ir analizė. Išvados.

Ištrauka

Šiame darbe pabandysiu aptarti apie nesankcionuota protesto akcija, policijos taktinius veiksmus išnagrinėsim pasyvų pasipriešinimo pavyzdį, taip pat agresyvaus asmens sulaikymas esant jam neblaiviam ir taktinius veiksmus. Nurodysim kuo turetų vadovautis, kaip turėtų elgtis pareigūnas tokiose situacijose norint teisingai išspręsti jas.
Situacijas pabandysime išanalizuoti naudojantis policijos pareigūnų veiklą reglamentuojančiais įstatymais, įsakymais, norminiais aktais ir kita teisine madžiaga.
Nors nesankcionuotos protesto akcijos nėra tiek daug buvę kiek agresyvaus pasipriešinimo preiš pareigūnus atvejų, tačiau bandysime kuo įmanoma aiškiau išanalizuoti.
Mano manymu yra svarbu kuo daugiau aptarinėti apie dalykus, kurie pareigūnų veikloje pasitaiko retai, kadangi įvykus, tai situacijai žinotų ir nepasimestų ka daryti konkrečiu atveju.

Pirmiausia reikėtų paaiškinti, kas yra nesankcionuota protesto akcija - energingas prieštaravimas, viešas kritikavimas veiksmų, laikomų neteisingais, turint tam tikrą tikslą, neturint nustatytos formos leidimo.
Šios rūšies akcijos dalyvių gali būti tiek maža, tiek didelė žmonių grupė, jei būdingas vieningumas emocingumas ir tokio pobūdžio akcijos dalyvių tikslai gali būti nenuspėjami, ne tik taikūs, bet ir su įvairiais pažeidimais kitais nusikaltimais. Todėl policijos tikslas nelengvas, laiku apsaugoti visuomenės turtą, puoselėjamas demokratines vertybes, užkirsti daromus pažeidimus ar nusikaltimus. Bet jeigu neįmanoma arba sukeltų policijos veiksmai dar skaudesnių pasekmių sulaikant pažeidejus, tokiu būdu reikia laukti tinkamo momento, kada bus ne taip pavojinga ir neiššauks kitų nesankcionuotos protesto akcijos dalyvių didesnės reakcijos.

2003 m. balandžio 14 d. Apie 12 val. Vilniuje Daukanto a. , įvyko nesankcionuota protesto akcija, kurioje dalyvavo apie 300 žmonių. 12.50 val. protesto akcija baigėsi, pažeidimų neužfiksuota. Šiai akcijai surengti leidimas nebuvo gautas, todėl apie tai buvo informuota policija. Atvykus policijos ekipažams akcijos dalyviai greitai pradėjo skirstytis, kadangi žinojo, kad leidimo jei surengti nebuvo gautas. Todėl, policijos pareigūnai aktyvesnių veiksmų nebuvo priversti imtis. Tačiau akcijos organizatorius spėjo sulaikyti. Pabandysime išanalizuoti šį pavyzdį, kuris buvo paskelbtas policijos departamento tinklapyje, nežinant akcijos organizatorių.
Nesankcionuotos protesto akcijos organizatoriai buvo nubausti už tai, kad tam neturėjo specialaus leidimo. Kadangi pažeidė Susirinkimų įstatymo 5 str, 6 str. 2 ir 4 dalis taip pat 9 str. 3 d. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-12-06
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis89.74 KB
Autoriusarnas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaKauno technikos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Policijos pareigunu veikla [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Kauno technikos kolegija / 12 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą