Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Orumas kaip žmogaus teisių pagrindas

Orumas kaip žmogaus teisių pagrindas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Žmogaus teisės. Thomas Paine ir jo deklaruotinos žmogaus teisės. Žmogaus teisių deklaravimo pradai ir oficialiosios deklaracijos bei konvencijos. Orumas. Orumo termino analizė. Orumas. Lietuvos Respublikos ratifikuotos sutarties išaiškinimas. Teisė į orumą. Teisė į orumą teisnumo požiūriu. Žmogaus orumo teisinė formulė. Orumas kaip žmogaus teisių pagrindas. Žmogaus orumo teisinis režimas. Išvados.

Ištrauka

TEMOS AKTUALUMAS. Mes gyvename demokratinėje viuomenėje, o savo minčių ir įsitikinimų reiškimo laisvė yra vienas svarbiausių demokratinės vieuomenės pagrindų ir viena pagrindinių kiekvieno asmens tobulėjimo ir saviraiškos sąlygų. Taigi, kiekvienam laisvos ir demokratiškos valstybės piliečiui svarbu suprasti ir išmanyti savo teises bei pareigas, o analizuojant šią temą galima labia gerai susipažinti su šiomis prerogatyvomis. Orumas yra asmens savęs paties įvertinimas, savigarba, dvasinių ir dorovinių savybių įvertinimas, savo socialinio statuso ir daugelio kitų vertybių įvertinimas. Jau daug anksčiau pradėtos kurti ir pasirašinėjamos tarptautinės deklaracijos ir įvairūs tarptautiniai oficialūs dokumentai, taigi matome, kad ši tema yra labai aktuali šiandieniniame gyvenime.
TIKSLAS.Išanalizuoti žmogaus orumą ir pateikti jį kaip žmogaus teisių pagrindą.
UŽDAVINIAI.
• Išsiaiškinti kas tai yra žmogaus teisės;
• Išanalizuoti orumo sąvoką bei šio termino reikšmes;
• Išanalizuoti tarptautinius dokumentus ir kaip juose deklaruojamas orumas;
• Išsiaiškinti ką reiškia orumas teisiniu požiūriu ir kaip tai veikia teisinę sistemą;
• Išsiaiškinti koks yra orumo gynimo teisinis režimas.
METODAI. Darbą rašydama naudojausi daugiausia istoriniu – aprašomuoju metodu, šio metodo pagalba išanalizavau tarptautinius dokumentus, labia puikiai pavyko išanalizuoti orumą kaip dorovinę vertbę. Loginiu –-analitiniu metodu išsiaiškinau orumo sampratą bei mokslininkų aiškinimus. Šis metodas padėjo gana išsamiai išanalizuoti orumo svarbą šiuolaikiniame gyvenime.
LITERATŪRA. Darbe naudojami filosofijos veikalai, Imanuelio Kanto bei Stoškaus veikalai, jų veikalai padėjo suprasti orumą kaip vertybinę ir dorovės sąvoką. Tarptautiniai dokumentai atskleidė orumo temos aktualumą bei jo svarbą visam pasauliui. Norminė literatūra padėjo išsiaiškinti kaip orumas reglamentuojamas Lietuvos Respublikoje bei kitose valstybėse.
TEMOS NAUJUMAS. Deklaruojant žmogaus teises, visame pasaulyje priimta daugybė įvairių oficialių dokumentų, tarptautinių sutarčių, konvencijų ir deklaracijų, taigi galima teigti, kad tema pakankamai išsami ir nauja, tačiau trūksta šių konvencijų išaiškinimų bei poįstatyminių aktų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai27 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis42.93 KB
AutoriusGiedrė
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasSocialinės politikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Orumas kaip zmogaus teisiu pagrindas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą