Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Konstitucinė žmogaus teisių ir laisvių apsauga

Konstitucinė žmogaus teisių ir laisvių apsauga

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Konstitucijos ir baudžiamųjų įstatymų santykis. Teisinės žmogaus teisių ir laisvių garantijos. Konstitucinė žmogaus teisių ir laisvių apsauga baudžiamosios teisės sferoje. Žmogaus teisės į gyvybę apsauga. Žmogaus asmens neliečiamybės (draudimas žaloti, kankinti, žiauriai su juo elgtis) apsauga. Žmogaus privataus gyvenimo neliečiamybės apsauga. Nuosavybės teisės apsauga. Žmogaus būsto neliečiamybės apsauga. Išvados. Reziumė.

Ištrauka

Konstitucinė žmogaus teisių ir laisvių apsauga sprendžiant baudžiamosios atsakomybės klausimus – tema, kuri savo aktualumu, skatina nuolatines diskusijas bei teisininkų susidomėjimą. Jos aktualumą visų pirmą lemia, tai, kad ši tema savyje apima dvi fundamentalias savarankiškas teisės šakas: baudžiamąją ir konstitucinę. Kita be galo svarbi priežastis, tai pereinamasis laikotarpis, kai dabar galiojantį Baudžiamąjį kodeksą, turi pakeisti naujasis, su savo reglamentavimo ypatumais.
Be to, plėtojant darbo temą, tenka daryti išvadą, kad Lietuvos nacionalinė teisė, nėra visiškai suderinta su tarptautine, kuri skiria ypatingai didelį dėmesį žmogaus teisių ir laisvių apsaugai. Net ir ratifikuodamas atitinkamas tarptautines sutartis ar konvencijas, įstatymų leidėjas ne visada priima atitinkamą teisės aktą ar suderina jau esančius.
Džiugu tai, kad literatūros šia tema yra tikrai pakankamai. Tenka pripažinti, kad tokia jos gausa rodo valstybės ir teisininkų tiek praktikų, tiek teoretikų nuolatinį susidomėjimą tinkama žmogaus teisių ir laisvių apsauga baudžiamosios teisės priemonėmis. Todėl rašant ši darbą, be norminių teisės aktų (Lietuvos Respublikos Konstitucijos, Baudžiamojo Kodekso (galiojančio ir naujojo), 1950 m. Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos), bus naudojami Konstitucinio Teismo nutarimai, kuriuose konstatuojamas Baudžiamojo Kodekso straipsnių atitikimas Konstitucijai, Konstitucinio Teismo organizuotų tarptautinių konferencijų medžiaga ir, žinoma, teisininkų straipsniai, kuriuose analizuojamos su darbo tema susijusios problemos.
Nagrinėjant esamą literatūrą ir ieškant paralelių ir skirtumų įvairių autorių nuomonėse, remiantis sisteminiu ir lyginamuoju metodais, bus tikslingai siekiama, kuo išsamiau atskleisti konstitucinių žmogaus teisių ir laisvių apsaugos galimybes baudžiamojoje teisėje apskritai ir išskiriant dar detalesnei analizei konkrečias žmogaus teises (teisę į gyvybę, asmens neliečiamumą, žmogaus privataus gyvenimo, nuosavybės ir būsto neliečiamybės apsaugą). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKonstitucinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai13
Dydis29.71 KB
Autoriusdarius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konstitucine zmogaus teisiu ir laisviu apsauga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą