Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Depresija (8)

Depresija (8)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Kas ta depresija. Psichoanalitinis požiūris. Socialinis – kognityvinis požiūris. Biologinis požiūris. Depresijos gydymas. Skirtumai tarp vyrų ir moterų depresijos. Amžiaus poveikis depresijai.

Ištrauka

Depresija (lot. Depressio – prislėgtumas) – liguistas emocijų sutrikimas, kuriam būdinga prislėgta, bloga nuotaika, sumažėjęs domėjimasis ir pasitenkinimas bet kokia arba beveik visomis veiklos rūšimis. Kaip pavyzdys būtų, gana dažnai pasitaikanti situacija moterims šeimose, kurios dienų dienas neturi rimtesnio užsiėmimo išskyrus namų ruošą. Mano nuomone, ta kasdieninė rutina turi didelį poveikį sukeliant depresiją.
Būdingi simptomai, kurie sutrikdo normalų žmogaus gyvenimą: maitinimosi įpročius, miegą, darbą, gyvenimo kokybę. Visiems pasitaiko prastos nuotaikos periodų, tačiau daugeliui bloga nuotaika praeina lygiai taip pat netikėtai kaip ir buvo užklupusi. Tai yra normalu. Bet yra nemažai žmonių, kurių bloga nuotaika trunka labai ilgai ir yra tokia gili, kad trukdo normaliai gyventi. Negana to ima varginti nerimas, įkyrios mintys, nemiga. Ši būsena nepraeina nei po kelių dienų, nei po kelių savaičių. Negydoma ji gali tęstis savaites, mėnesius, metus. Tačiau yra nustatyta, kad daugiau nei 80 procentų atvejų efektyviai gydoma taikant naujausius metodus, vis dėlto nedaug žmonių atpažįsta depresijos požymius ir kreipiasi į gydytojus. Taigi iš to daroma išvada, kad gydymą gauna tik vienas iš keturių sergančiųjų depresija.
Susirgimas depresija patvirtinamas tuo atveju, kai nustatomi penki ar daugiau simptomų. Simptomai turi būti psichologinio, o ne somatinio pobūdžio. Šie simptomai, kuriuos sukelia somatinės ligos, medikamentai arba alkoholis, reikia atmesti. Galima išskirti 5 neurotinės depresijos požymių grupes:
bloga nuotaika (liūdesys, prislėgtumas);
pasyvumas (minimalus dalyvavimas visuomenės gyvenime, jo šalinimasis);
perdėtas kentėjimas (dažni skundai, hipochondrija, autoagresija);
sunkios fizinės būsenos (miego sutrikimai, rytinis slogutis, nuolatinis nuovargis, baimės dėl sveikatos, migrena);
kognityviniai reiškiniai (žemas savęs vertinimas, negatyvūs lūkesčiai, savęs kaltinimas, katastrofos nuojauta).
Žinoma šie simptomai turi trukti ne keletą dienų, bet jie turi būti santykinai pastovūs, tai yra trukti beveik visą dieną ir mažiausia dvi savaites. O be to, depresijos simptomai pasireiškia kartu sudarydami ligos sindromą. Visgi yra nustatyta, kad ne visi žmonės patiria visus simptomus ir ne visi vienodai sunkiai. Apskritai depresija kelia menkavertiškumo, bejėgiškumo, nevilties ir išsekimo jausmus, apibendrintai galima sakyti, kad žmogui būdinga slogi dvasinė savijauta, t.y. jis jaučiasi emociškai sukaustytas, iškamuotas, dažnai jam slegia krūtinę ir pilvą, mintys nuolatos sukasi apie blogą savijautą, kaltę dėl nepajėgumo, beviltišką padėtį. Kai individą ištinka manijos fazė, jį užvaldo perdėtas visagalybės jausmas, kartais žinoma ir didybės manija. Skubotai liejantis idėjų srautui kuriami nerealūs planai, tačiau netrukus vėl grįžtama prie apatijos ir sąstingio. Labai svarbu žinoti tai, kad šios neigiamos mintys ir jausmai yra depresijos dalis, todėl gydant depresija jie taip pat pakinta. Kai kuriais sudarytais duomenimis yra nustatyta jog 20 procentų sergančiųjų depresija pirmuosius simptomus pajuto būdami maždaug 19 metų, o apie 50 procentų – apie 26-uosius metus, nors pati liga diagnozuota gerokai vėliau. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-09-27
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis15.94 KB
Autoriuskriste
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaKauno "Purienų" vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Depresija (8) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Kauno "Purienų" vidurinė mokykla / 12 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą