Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Spalvų psichologija

Spalvų psichologija

  
 
 
12345678
Aprašymas

Spalva. Poveikis žmogui. Spalvų simbolika. Spalvos žmogaus gyvenime. Zodiako ženklų vaivorykštė.

Ištrauka

Didelę dalį informacijos apie išorinį pasaulį žmogus gauna jutimų pagalba, 90% žinių — matymo pagalba. Supančius daiktus, žmones, peizažą, galima identifikuoti ir nenaudojant spalvų — į pagalbą pasitelkiant formą, judesį, tekstūrą, "šviesaus — tamsaus" sąvoką. Vienok spalva gerokai praplečia daiktų apibūdinimo spektrą.
Kiekviena spalva turi, per ilga laiką nusistovėjusią, savo reikšmę. Spalvų pasirinkimą, spalvinį skonį gali lemti ne tik žmogaus tautybė, jo socialinė padėtis, gimimo vieta ir istorinė kilmė, bet netgi gamtinės ir klimatinės jo gyvenamosios vietos sąlygos. Spalvos reikšmė įvairiose pasaulio šalyse, priklausomai nuo geografinės padėties, pasaulėžiūros, gyvenimo papročių, tradicijų skiriasi.
Balta — garbinimas, švara, paprastumas, nekaltybė, taika, nuolankumas, tikslumas ir tvarka, jaunystė, gimimas, žiema, sniegas, geras, šaltas, medicininis, sterilus. Kaip švaros ir nekaltybės simbolį baltus rūbus Senovės Romoje nešiojo nekaltos mergelės, šis paprotys krikščioniškame pasaulyje išliko nuotakų drabužiuose, taip pat pirmosios komunijos ir krikšto aprangoje. Balta spalva buvo siekiama išreikšti šviesą. Rytų kultūrose balta spalva – tai gedulo spalva. Pavyzdžiui, Indijoje ištekėjusi moteris, apsirengusi švariu baltu drabužiu, demonstruoja našlystę ir nelaimę.
Geltona — geltona spalva turi dvi priešingas simbolines reikšmes. Ji reiškia džiaugsmą, laimę, optimizmą, idealizmą, fantaziją, viltį, saulės šviesą, vasarą ir auksą. Kita asociacija rodo bailumą, išdavystę, pavydą, potraukį, melagingumą, ligą ir pavojų. Judas nešiojo geltoną apsiaustą. Geltona kartu su juoda – įspėjimo spalva, apsaugos spalva. Azijoje geltona spalva – karališka, šventa spalva.
Šafrano geltonumo oranžinė — šventa induizmo spalva.
Oranžinė — energija, pusiausvyra, šiluma, entuziazmas, vibracija, plėtimasis, degimas, dėmesio pritraukimas.
Raudona — patrauklumas, energija, aktyvumas, aistra, potraukis, greitis, jėga, atsparumas, kaitra, meilė, neapykanta, grėsmė, pavojus, ugnis, kraujas, karas, prievarta, viskas, kas įtempta ir aistringa.
Senovės Romoje raudona spalva buvo valdžią turinčiųjų simbolis, tą pačią reikšmę turi ir kardinolo mantija.Rytų kultūrose raudona spalva dažnai buvo naudojama vestuvių ceremonijose, kaip švaros, nekaltybės ir pasirengimo atsiduoti spalva. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis16.41 KB
AutoriusAušra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus technologijų ir dizaino kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Spalvu psichologija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą