Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Spalvos mūsų gyvenime

Spalvos mūsų gyvenime

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Spalvų simbolika. Pažink žmones pagal spalvas. Spalvos kitose šalyse. Spalvos interjere. Mes, ir spalvos aplink mus. Išvados.

Ištrauka

Šis referatas apie tai kas tikrai svarbu mūsų gyvenime. Apie tai kas supa mus visur ir visada. Tai spalvos. Kiekviename žingsnyje mes susiduriame su jomis: autobusai, namų sienos, parduotuvių vitrinos, gamtos vaizdai mirgėte mirga nuo įvairiausių spalvų. Jos padeda mums pažinti gyvenimą, suteikia jam ryškumo. Juk be spalvų viskas būtų blanku ir nuobodu.
Kiekviena spalva turi, per ilgą laiką nusistovėjusią, savo reikšmę. Spalvų pasirinkimą, spalvinį skonį gali lemti ne tik žmogaus tautybė, jo socialinė padėtis, gimimo vieta ir istorinė kilmė, bet netgi gamtinės ir klimatinės jo gyvenamosios vietos sąlygos. Spalvos reikšmė įvairiose pasaulio šalyse, priklausomai nuo geografinės padėties, pasaulėžiūros, gyvenimo papročių, tradicijų skiriasi.
Spalvos yra ne vien gražios, ar negražios, bet jos turi ir tam tikrą reikšmę, pagal kurią galime daug sužinoti apie žmogų. Pagal tai kokia spalva dominuoja žmogaus gyvenime daug galima pasakyti apie jį.
Balta — garbinimas, švara, paprastumas, nekaltybė, taika, nuolankumas, tikslumas ir tvarka, jaunystė, gimimas, žiema, sniegas, geras, šaltas, medicininis, sterilus. Kaip švaros ir nekaltybės simbolį baltus rūbus Senovės Romoje nešiojo nekaltos mergelės, šis paprotys krikščioniškame pasaulyje išliko nuotakų drabužiuose, taip pat pirmosios komunijos ir krikšto aprangoje. Balta spalva buvo siekiama išreikšti šviesą. Rytų kultūrose balta spalva – tai gedulo spalva. Pavyzdžiui, Indijoje ištekėjusi moteris, apsirengusi švariu baltu drabužiu, demonstruoja našlystę ir nelaimę.
Geltona — geltona spalva turi dvi priešingas simbolines reikšmes. Ji reiškia džiaugsmą, laimę, optimizmą, idealizmą, fantaziją, viltį, saulės šviesą, vasarą ir auksą. Kita asociacija rodo bailumą, išdavystę, pavydą, potraukį, melagingumą, ligą ir pavojų. Judas nešiojo geltoną apsiaustą. Geltona kartu su juoda – įspėjimo spalva, apsaugos spalva. Azijoje geltona spalva – karališka, šventa spalva.
Šafrano geltonumo oranžinė — šventa induizmo spalva.
Oranžinė — energija, pusiausvyra, šiluma, entuziazmas, vibracija, plėtimasis, degimas, dėmesio pritraukimas.
Raudona — patrauklumas, energija, aktyvumas, aistra, potraukis, greitis, jėga, atsparumas, kaitra, meilė, neapykanta, grėsmė, pavojus, ugnis, kraujas, karas, prievarta, viskas, kas įtempta ir aistringa.
Senovės Romoje raudona spalva buvo valdžią turinčiųjų simbolis, tą pačią reikšmę turi ir kardinolo mantija. Rytų kultūrose raudona spalva dažnai buvo naudojama vestuvių ceremonijose, kaip švaros, nekaltybės ir pasirengimo atsiduoti spalva. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-05
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis42.05 KB
Autoriusrasa
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas10
Mokytojas/DėstytojasD. Sabonaitienė
Švietimo institucijaJurbarko r. Viešvilės pagrindinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Spalvos musu gyvenime [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Jurbarko r. Viešvilės pagrindinė mokykla / 10 Klasė/kursas
  • D. Sabonaitienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą