Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Senovės filosofija>Aristotelio valstybės samprata

Aristotelio valstybės samprata

  
 
 
123456
Aprašymas

Aristotelis. Platonas. Traktatas "Politika". Monarchija ir aristokratija. Politėja. Ideali valstybė.

Ištrauka

Aristotelis (384 -322 m.pr.Kr.)- graikų filosofas, tyrinėtojas, kartu su Sokratu ir Platonu yra laikomas įtakingiausiu mąstytoju Vakarų filosofijos istorijoje.
Aristotelis gimė Stageiros mieste, Trakijos pusiasalyje. Jis kilęs iš šeimos, kurioje gydytojo amatas buvo paveldimas, jo tėvas Nikomachas buvo Makedonijos karaliaus rūmų gydytojas. Iš aplinkos, kurioje užaugo, įgijo nemaža empirinių gamtos ir medicinos žinių. Septyniolikos metų Aristotelis atvyko į Atėnus ir įstojo į Platono akademiją. Joje praleido 20metų, pradžioje kaip Platono mokinys, ir nors nesutiko su svarbiausia jo idėjų doktrina, tačiau perėmė iš jo nepaprastai daug minčių, vėliau kaip mokytojas ir tyrinėtojas.(4)
Platonui mirus, Aristotelis paliko Atėnus ir nuvyko pirmiausia į Asą (Mažosios Azijos pakrantėje), po to- į Lesbo salą. Didžioji dalis jo empirinio jūros biologijos tyrinėjimo buvo atlikta šiose vietose. Apie 342m. jis buvo pakviestas į Makedoniją vadovauti karaliaus sūnaus, Aleksandro, lavinimui. Po kekerių metų Aristotelis grįžo į Atėnus ir įsteigė naują mokyklą (Likėjų arba Peripatą), kuriame buvo atliekami visokiausių rūšių tyrimai: gamtos, humanitarinių mokslų, filosofiniai. Mokykla klestėjo, tačiau pats Aristotelis dėl politinių priežasčių 323m. paliko Atėnus. Jis Persia į Euboją, kur po metų mirė.(1)
Nepasitikėjimas egzistuojančiomis valdymo formomis, tarp jų ir demokratija, natūraliai skatino senovės graikų mąstytojus ieškoti idealaus miesto- valstybės modelio. Aristotelio mokytojas, žymusis filosofas Platonas (427-347m.pr.Kr.) šiai temai gvildenti paskyrė net tris savo veikalus: Valstybė, Politikas ir Įstatymai. Pamatinė Valstybės veikalo idėja: ne taip svarbu kiek žmonių valdo- vienas, mažai ar daug; svarbiausia- tų žmonių pasirengimas valdyti. Pasak Platono, valdyti turi tiktai žinantys, kas yra gėris, žmonės.Gėris yra objektyvus dalykas, ir tik tie žmonės, kurie jį tikrai pažino, yra pasirengę valdyti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSenovės filosofijos namų darbas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasNamų darbai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis15.75 KB
AutoriusIngrida
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Aristotelio valstybes samprata [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 6 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą