Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Naujųjų amžių filosofija>T. Hobso politinės valdžios teorija

T. Hobso politinės valdžios teorija

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Prigimtis, valstybė, jos atsiradimas ir valdžia. Religija. Prigimtinė žmogaus būklė. Valstybės priežastys, atsiradimas ir apibrėžimas. Tėviškoji ir despotiškoji valdžia. Pavaldiniai ir valstybės dalys. Aukščiausios valdžios valstybės tarnautojai. Valstybės maitinimas. Pilietiniai įstatymai. Išvados.

Ištrauka

Pirmą kartą lietuvių kalba leidžiamas anglų filosofo Thomaso Hobbeso (1588 – 1679) pagrindinis veikalas "Leviatanas" buvo išspausdintas 1651 m., netrukus po Anglijos buržuazinės revoliucijos. T. Hobso nuomone žmogaus prigimtis nebuvo labai gera – tam nemažos įtakos turėjo, tai, kad jis gyveno toli gražu ne ramiausiais ir taikiausiais Anglijos istorijos laikais.
Žmogaus siela Hobsui suprantama kaip nuolatinės konfliktuojančių motyvų kovos arena. Toks žmogus išsiskiria tuo, kad gali puikiausiai suvokti savo veiksmų ir poelgių motyvus, bet nežino ir niekada nesužinos jų tikrųjų priežasčių. Autoriaus individas nėra butybė "iš kūno ir kraujo". Savo hipotetinį individą jis perkelia į dar hipotetiškesnę "prigimtinę būklę". Ji yra ne kas kita, o individo psichologinio portreto projekcija, į įsivaizduojamą, turbūt niekur ir niekada neegzistavusią, ikižmogišką ir ikisocialinę erdvę. Tačiau realizuodami save individai sukuria valstybę ir visuomenę, o jos realizuoja individus juos sužmogindamos. Hobsui valstybė yra dirbtinis kūnas, t. y. žmogaus kuriama dirbtinė mašina. Kodėl valstybei geriausia valdymo forma yra monarchija? Suverenui paklūsta visi be išimties, kokios pavaldinių pareigos ir teisės, kas tie įstatymai, pagal Tomą Hobsą? Šiuos teiginius ir klausimus aš pasistengiau išsamiau panagrinėti savo darbe.

Pirmą knygos dalį Hobsas pradeda aprašydamas žmogų, jo jutimus. Keista, kad filosofas iš pradžių jutimus paaiškina moksliškai: "Jutimų priežastis yra išorinis kūnas, kuris spaudžia organą, atitnkantį kiekvieną jutimą, arba tiesiogiai, kaip skonio ir lytėjimo, klausos ir uoslės. Tas spaudimas, tarpininkaujant nervams ir kitoms kūno stygoms ir membranoms, pereina vidun į smegenis ir širdį, čia sukelia pasipriešinimą, arba kontrspaudimą, arba širdies pastangas apsisaugoti...". Toliau autorius aprašo kiekvieną jutimą atskirai: vaizduotę, atmintį, alkį, troškulį ir kt. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-01
DalykasNaujųjų amžių filosofijos kursinis darbas
KategorijaFilosofija >  Naujųjų amžių filosofija
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis28.82 KB
AutoriusRasa
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasV. Senkus
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasIstorijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word T. Hobso politines valdzios teorija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 15 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
  • V. Senkus
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą