Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Mykolas Riomeris. Valstybė ir jos konstitucingumas

Mykolas Riomeris. Valstybė ir jos konstitucingumas

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Mykolo Romerio biografija. Valstybė konstitucinėje teisėje. Tauta. Teritorija. Valstybės valdžia. Mykolo Romerio teisinės valstybės modelis. Teismų funkcijos ir jų sistema. Konstitucijos apsaugos klausimas. "Jėgos teorija". Išvados.

Ištrauka

"Norėdami valstybę ir jos konstitucinę teisę pažinti, mes turime visų pirma mokėti ją rasti, mes turime žinoti jos vietą pasaulio reiškiniuose, turime pasirinkti tinkamus metodus, turime tam pasinaudoti daviniais ir priemonėmis, suteikiamais tų mokslų, kurie palyti giminingus fenomenus ir sprendžia problemas, nuo kurių pareina arba kuriuose yra ir valstybės bei jos teisės faktai."Ši M.Romerio mintis reiškia, kad norint pažinti valstybę neužtenka būti vienos kurios nors srities žinovu. M.Romerio dėka Lietuvos teisės moksle atsirado ir pats "konstitucinės teisės "terminas. M.Romeriui yra nesvetimi ne tik teisės mokslai- jis gerai išmanė filosofija, teologija, socialogija, psichologija. M.Romeris yra aprašę ir išnagrinėjęs daugelį politinių doktrinų, teorijų, pripažintų teisės autoritetų pažiūras įvairiais valstybės ir visuomenės klausimais. Iš daugelio jo išnagrinėtų teorijų ir doktrinų aš pasirinkau "Jėgos teoriją" pagal Makevelį, kurią savo darbe ir apžvelgsiu.
Savo darbe aš pamėginsiu atskleisti M.Romerio teisines pažiūras ir jų įtaką konstitucinei teisei. Pradžioje paminėsiu M.Romerio svarbiausius biografijos faktus, nes tik jų pagalba kartais galima suvokti M.Romerio išsakytą mintį ar poziciją tam tikru klausimu. Jau vien biografijos faktas, kad jis buvo Prancūzų teisės mokyklos mokinys daug ką pasako nagrinėjant M.Romerio teisines pažiūras Toliau imsiuos nagrinėti "valstybės " sąvoką pagal M.Romerį, nes tik valstybės kontekste galima atskleisti jo teisines pažiūras. Iš perskaitytų M.Romerio veikalų aš susidariau M.Romerio teisinės valstybės vaizdą, kurį taip pat pateiksiu savo darbe. Kadangi teismus M.Romeris laikė teisėtumo garantu ir nemažai rašė apie juos, tai neabejotinai ir teismai sudaro jo teisinių pažiūrų dalį - remdamasis tuo aš irgi juos apžvelgsiu. M.Romeriui rūpėjo Konstitucijos apsaugos klausimas, jis daug rašė apie būdus ir priemones kurių pagalba galima būtų užtikrinti jos apsaugą ir vykdyti konstitucinę kontrolę, tam irgi bus skirta vietos potemėje "Konstitucijos apsaugos klausimas". ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-25
DalykasKonstitucinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis24.27 KB
AutoriusErnesta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasValančius
Švietimo institucijaVilniaus verslo teisės akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mykolas Riomeris. Valstybe ir jos konstitucingumas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 15 puslapių 
  • Vilniaus verslo teisės akademija / 2 Klasė/kursas
  • Valančius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą