Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Konstituciniai įstatymai, jų reikšmė ir paskirtis

Konstituciniai įstatymai, jų reikšmė ir paskirtis

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Bendroji dalis. Teisė šaltinių samprata ir hierarchija. Teisės šaltinių samprata. Teisės šaltinių hierarchija. Konstituciniai įstatymai Lietuvoje. Konstituciniai (organiniai) įstatymai ir 1991-1992 m. Konstituciniai aktai. Konstitucinių įstatymų instituto atsiradimo 1992 m. Lietuvos Respublikos Konstitucijoje istorija. Konstituciniai įstatymai 1992 m. Konstitucijos tekste. Lietuvos Respublikos konstitucinių įstatymų samprata ir reguliavimo objektas. Konstitucinių įstatymų institutas Lietuvos teisės moksle. Lietuvos konstitucinių įstatymų priėmimo ir keitimo tvarka. Konstitucinių įstatymų iniciatyvos teisė. Konstitucinio įstatymo projekto teikimas ir registravimas. Konstitucinio įstatymo projekto pateikimas Seimo plenariniame posėdyje, jo svarstymas Teisės ir teisėtvarkos komitete. Konstitucinio įstatymo projekto svarstymas Seimo plenariniame posėdyje. Konstitucinio įstatymo priėmimas ir keitimas Seimo plenariniame posėdyje. Konstitucinio įstatymo promulgavimas ir teisė jį vetuoti. Konstitucinių įstatymų vieta Lietuvos teisinėje sistemoje. Konstitucija, konstituciniai įstatymai ir paprastieji įstatymai. Konstitucinis (organinis) įstatymas ir ratifikuota tarptautinė sutartis. Išvados. Summary.

Ištrauka

Konstitucinių įstatymų institutas Lietuvos teisinėje sistemoje atsirado palyginti neseniai. Po to , kai 1992 m. spalio mėn. Lietuvoje referendumu buvo priimta Konstitucija, kuri 69 str. numatė visiškai naują Lietuvos teisės ir teisinį institutą – konstitucinius įstatymus.
Lietuvos konstitucinių įstatymų nagrinėjimas aktualus visų pirma tuo, kad šiuo metu Lietuvos teisininkai skirtingai traktuoja konstitucinių įstatymų institutą. Nuo Nepriklausomybės atkūrimo 1990 metais sąlygiškai būtų galima skirti tris konstitucinių įstatymų sampratos etapus:
1. Steigiamasis nuo 1990-03-11-1992-10-25;
2. sąrašinis nuo Konstitucijos priėmimo iki 1996-06-20;
3. blanketinis nuo 1996-06-20.
Per pirmąjį laikotarpį konstituciniai įstatymai Lietuvoje buvo traktuojami išimtinai kaip steigiamosios valdžios teisės aktai ir šia prasme prilyginami pačiai Konstitucijai.
Antrojo etapo konstitucinių įstatymų sampratos nenuoseklumą geriausia parodo Konstitucijos 69 str. 3 d. ir 1993 m. priimto Seimo statuto 172 (dabar 168) str. nuostatos.
Trečiasis konstitucinių įstatymų sampratos etapas turėtų būti siejamas su 1996-06-20 Konstitucijos pataisos ir konstitucinio įstatymo priėmimu, kuris parodė , jog Lietuvos įstatymų leidėjas galima sakyti, atsisakė nustatyti konstitucinių įstatymų sąrašą ir "įveda" šiuos įstatymus į Lietuvos teisinę sistemą per Konstitucijos pataisos blanketinę nuorodą.
Mano darbo tikslas nėra lyginamoji konstitucinių įstatymų analizė, tai daugiau susipažinimas su konstitucinių įstatymu institutu, jų reikšmės ir paskirties supratimu.
Labai svarbu konstitucinius pradus įtvirtinti visoje teisinėje sistemoje. Tai teisės stabilumo, demokratiškumo, teisiškumo geriausias laidas. " Konstitucija, konstitucingumas, konstitucionalizmas – tai žodžiai ir sąvokos, kurios tapo ypač aktualios šiandien išsivadavusių iš komunizmo despotijos šalių, taip pat ir Lietuvos politologijai, teisės mokslui ir visuomenės sąmonei" . Todėl suprasti šias sąvokas, išmokti praktiškai taikyti teisę – vienas iš mūsų studijuojančių teisės mokslus, uždavinių. Šalies politinis ir teisinis gyvenimas prieštaringas – Tai "gyvos" visuomenės požymis. Tačiau šiandienos sąlygomis sėkminga visuomenės raida galima tik gerbiant asmens teises ir laisves, suprantant, kad valdžia prasminga tik tarnaudama žmonėms.
Šią temą pasirinkau todėl, kad, mano manymu, reikalinga suprasti kaip veikia pati teisės sistema, kas tai yra KONSTITUCINIAI ĮSTATYMAI kokiais ryšiai sujungti su atskirais teisės aktais. Be to, manau, kiekvienas pilietis turi žinoti, kokie teisės aktai jo šalyje yra pagrindiniai, kurie yra antriniai, kuriais aktais reikia vadovautis.
Tad pagrindinis šio rašto darbo tikslas yra pavaizduoti, pateikti, kas tai yra konstitucinis įstatymas. Kadangi man aktualiausia yra išsiaiškinti jų reikšmę ir paskirtį, visas darbas buvo rašomas, remiantis Lietuvoje egzistuojančiais teisės aktais bei jų hierarchijos ryšiais.
Mano manymu, pasirinkta darbo tema yra gana siaura, tad dabar apsibrėšiu apie ką būtent bus kalbama šiame rašto darbe, t.y. kokie yra šio darbo uždaviniai:
1. Kas yra konstitucinis įstatymas, kaip jis atsirado?
2. Aptarti pagrindinius konstitucinių įstatymų požymius;
3. Kokia yra konstitucinių įstatymų reikšmė ir paskirtis?
Kadangi šis rašto darbas buvo rašomas, remiantis Lietuvos teisės aktų sistema, darbe buvo naudojamasi pagrindiniu šalies įstatymu, Lietuvos Respublikos Konstitucija, bei įvairių lietuvių autorių knygomis apie teisės teoriją ir konstitucinę teisę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-19
DalykasKonstitucinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis35.68 KB
Autoriusmis
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasB.Pranevičienė
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konstituciniai istatymai ju reiksme ir paskirtis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • B.Pranevičienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą