Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo kompetencija

Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo kompetencija

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos respublikos konstitucinio teismo statuso pagrindiniai bruožai. Lietuvos Respublikos konstitucinio teismo funkcijos. Kokias bylas sprendžia ir kokias išvadas teikia Lietuvos Respublikos konstitucinis teismas. Lietuvos Respublikos konstitucinio teismo aktai. Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių konstitucingumas. Lietuvos Respublikos konstitucinis teismas ir apkaltos procesas. Išvada.

Ištrauka

Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtinta klasikinė valdžių pasidalijimo samprata: valstybės valdžią Lietuvoje vykdo Seimas, Respublikos Prezidentas ir Vyriausybė, Teismas (Konstitucijos 5 str. 1 d.). Tačiau po šio apibrėžimo seka kita norma: "Valdžios galias riboja Konstitucija" (5 str. 2 d.). Šios dvi konstitucinės normos sudaro vieningą visumą, kuri apibūdina vieną svarbiausių teisinės valstybės bruožų - kiekviena valdžia turi tiek galių, kiek jų valdžioms suteikia steigiamoji valdžia - Tauta.
Konstitucinės justicijos institucinė forma įtvirtinta Konstitucijos VIII skirsnyje "Konstitucinis Teismas". Vadinasi, Konstitucinis Teismas pagal savo konstitucines prerogatyvas yra vienas svarbiausių valstybės organų, kuris turi užtikrinti konstitucinį teisingumą.
Šio mano darbo tikslas yra: išsiaiškinti Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo kompetenciją.
Lietuvos Respublikos Konstitucijoje yra nustatyta, kad Konstitucinis Teismas sprendžia, ar įstatymai ir kiti Seimo aktai neprieštarauja Konstitucijai, o Respublikos Prezidento ir Vyriausybės aktai – neprieštarauja Konstitucijai arba įstatymams. Konstitucijoje reglamentuojama teismo sudarymo tvarka ir kas turi teisę į jį kreiptis; įtvirtinamas teisėjų statusas bei Teismo aktų veikimo teisinės pasekmės. Toks konstitucinis reguliavimas suponuoja išvadą, kad Konstitucinis Teismas Lietuvos Respublikos konstitucinėje sistemoje užima ypatingą vietą. Būtent taip vertinti Konstitucinio Teismo statusą yra daug įtikinamų argumentų, o vienas iš pagrindinių – kad Teismas užtikrina Konstitucijos viršenybę teisės sistemoje, nustatyta tvarka spręsdamas, ar teisės aktai yra teisėti, t.y. ar jie atitinka Konstituciją.
Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo išskirtinumą konstitucinėje sistemoje ir jo įgyvendinamos kitos funkcijos. Be konstitucinio teisėtumo užtikrinimo funkcijos, galima pastebėti ir šias:
1) konstitucinių teisinių vertybių įtvirtinimas;
2) taikdarystė socialiniame politiniame gyvenime;
3) teisinis politinių konfliktų sprendimas;
4) politinio proceso nepertraukiamumo arba politinės kaitos užtikrinimas;
5) pedagoginė;
6) žmogaus teisių apsauga;
7) demokratijos užtikrinimas ir visuomenės demokratinės kultūros ugdymas;
8) konstitucijos evoliucijos užtikrinimas;
9) teisminės praktikos standartų tarptautinė sklaida. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis21.44 KB
Autoriusblablabla
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word LR Konstitucinio Teismo kompetencija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Panevėžio kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą