Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Lietuvos Konstitucinio Teismo aktų rūšys ir jų teisinė galia

Lietuvos Konstitucinio Teismo aktų rūšys ir jų teisinė galia

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos respublikos konstitucinio teismo kompetencija. Konstitucinio teismo sprendimų rūšys. Nutarimai. Išvados. Sprendimai. Konstitucinio teismo išvados. Konstitucinės justicijos sprendimų realizavimas. Išvados.

Ištrauka

Konstitucinis Teismas sprendžia, ar įstatymai ir kiti Seimo aktai neprieštarauja Konstitucijai, o Respublikos Prezidento ir Vyriausybės aktai — neprieštarauja Konstitucijai arba įstatymams. Konstitucinio Teismo statusą ir jo įgaliojimų vykdymo tvarką nustato Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo įstatymas.
Konstitucijoje esama daug įstatymų, juos reikia nepažeisti ir laikytis atsakomybės. Konstitucinio Teismo esmė yra prižiūrėti, ar įstatymų yra laikomasi. Teismas turi didelę galią teisinėje sistemoje. Jo darbas yra atsakingas ir sudėtingas, nes reikia Teismui laikytis Konstitucinio Teismo įstatymų. Jis turi priimti sprendimus, kuriuos reikia pritaikyti atsiradusiems ginčams. Konstitucinio Teismo sprendimų rūšys yra: nutarimai, sprendimai ir išvados, jais Teismas priima galutinį verdiktą.
Konstitucinio Teismo galią ir jo aktų rūšis išsiaiškinkime.
Lietuvos Respublikos Konstitucijos kompetencija pradėjo formuotis nuo 1988 metų. Tada ryžtingiau pradėta žiūrėti į visuomenės ir valstybės demokratizavimą. Nuo tada ryškėjo nepriklausomos demokratinės valstybės atkūrimas. Iki 1990 metų Kovo 11dienos įstatymų teisėtumo klausimas. Kadangi Lietuva buvo okupuota ir aneksuota valstybė, todėl Tautos steigiamajai galiai deklaruoti buvo naudojamos įvairios politinės teisinės priemonės, tarp jų įstatymo teisėtumo ir konstitucingumo idėjos.
Nuo 1990 metų Kovo 11dienos Konstitucinė kontrolė įgijo visiškai kitokią reikšmę, nes atkurta Lietuvos Nepriklausoma Valstybė. Tų pačių metų vasara, jau buvo parengta ir pateikta Aukščiausiajai Tarybai Konstitucinio Teismo projektas.
1992 metais Spalio 25 dieną referendumu buvo priimta Lietuvos Respublikos Konstitucija ir 1993 metais Vasario 3 dieną Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Konstitucinio Teismo įstatymą, kuriame buvo sukonkretintos konstitucinės normos. Tų pačių metų Rugpjūčio 2 dieną Teismas pranešė, kad nuo šios dienos pradedama oficialiai registruoti prašymus ištirti, ar teisės aktai atitinka Lietuvos Respublikos Konstituciją.
Konstitucinis teismas, pagal Lietuvos Respublikos Konstitucijos 102 straipsnį yra teismas, kuris sprendžia, ar įstatymai ir kiti Seimo aktai neprieštarauja Konstitucijai, o Respublikos Prezidento ir Vyriausybės aktai — neprieštarauja Konstitucijai arba įstatymams.
Konstitucinio Teismo statusą ir jo įgaliojimų vykdymo tvarką nustato Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo įstatymai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-01-07
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis17.08 KB
Autoriussima
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. Vaidotas A. Vaičaitis
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Konstitucinio Teismo aktu rusys ir ju teisine galia [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • doc. dr. Vaidotas A. Vaičaitis
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą