Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas (4)

Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas (4)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Konstitucinio Teismo samprata ir reikšmė. Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo funkcijos. Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo kompetencija. Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo veiklos principai. Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo sudarymo tvarka. Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo teisėjų statusas. Konstitucinės kontrolės objektai. Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo aktai. Įstatymų konstitucingumas. Konstitucinio Teismo sprendimo reikšmė įstatymams. Išvados.

Ištrauka

Konstitucingumo istorija patvirtina labai svarbią tiesą – konstitucijas pažeidžia ne tik piliečiai, jų politinės ir kitos organizacijos, tačiau ir parlamentai, valstybių vadovai, vyriausybės, pareigūnai. Taigi konstitucijos apsaugos garantavimas yra viena esminių politinio ir teisinio gyvenimo aktualijų. Konstitucijų apsaugos sistemoje svarbų vaidmenį vaidina teismai. Šiame procese ypač išryškėja Konstitucinio Teismo vaidmuo. Jis įgyvendina konstitucinę kontrolę. Konstitucinis Teismas – tai teisminė institucija, garantuojanti Konstitucijos viršenybę teisės sistemoje ir konstitucinį teisingumą sprendžiant, ar įstatymai ir kiti Seimo priimti aktai neprieštarauja konstitucijai, taip pat ar Vyriausybės bei Prezidento aktai neprieštarauja Konstitucijai ar įstatymams. Jis taip pat yra ir žmogaus teisių ir laisvių užtikrinimo garantas. Dėl specifinės savo kompetencijos Lietuvos Respublikos konstitucinis teismas nuo kitų teismų skiriasi ir savo struktūra, sudarymo tvarka, reikalavimais bei garantijomis teisėjams. Taip siekiama užtikrinti skaidrų teisėjų darbą, efektyvią Konstitucijos apsaugą, kas yra demokratinės valstybės pagrindas.
Objektas – Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas
Darbo tikslas – atskleisti Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo ypatumus, susipažinti su jo veikla bei kompetencijomis.
Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti literatūrą apie Lietuvos Respublikos Konstitucinį teismą
2. Aptarti konstitucinio teismo sampratą
3. Išstudijuoti Konstitucinio Teismo struktūrą bei sudarymo tvarką
4. Apžvelgti Konstitucinio Teismo objektus bei pagrindinius teisės aktus
Darbo metodai: literatūros analizė ir sintezė pasirinktu aspektu, norminių teisės aktų analizė.
Darbo struktūra: įvadas, teorinė dalis, išvados, literatūros sąrašas.
Konstitucinio teismo įstatymo 1 straipsnio pavadinime įtvirtinta, kad Konstitucinis Teismas yra teisminė institucija. Šio straipsnio tekste nurodoma, kad Konstitucinis teismas yra savarankiškas ir nepriklausomas teismas, kuris teisminę valdžią įgyvendina Konstitucijos ir įstatymo nustatyta tvarka.
Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas garantuoja Konstitucijos viršenybę teisės sistemoje ir konstitucinį teisingumą spręsdamas, ar įstatymai ir kiti Seimo priimti aktai neprieštarauja Konstitucijai, taip pat ar Respublikos Prezidento bei Vyriausybės aktai neprieštarauja Konstitucijai arba įstatymams. Jis saugo Konstituciją ir palaiko pusiausvyrą tarp trijų valdžių (įstatymų leidžiamosios, vykdomosios ir teisminės). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis18.59 KB
Autoriusegle
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasGintaras Kalinauskas
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Gintaras Kalinauskas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą