Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Viešojo valdymo samprata (2)

Viešojo valdymo samprata (2)

  
 
 
1234567
Aprašymas

Pagrindinė teisės paskirtis. Atsižvelgiant į sistemas, kuriose vyksta valdymo procesai, valdymas klasifikuojamas. Viešasis valdymas. Valstybinės vykdomosios valdžios subjektai.

Ištrauka

Pagrindinė teisės paskirtis – reguliuoti visuomeninius santykius, kurie yra valstybiškai reikšmingi.
Viena savarankiškų teisės šakų yra administracinė teisė, tai teisės sistemos rūšis, kurios normos reguliuoja visuomeninius santykius valdymo srityje. Pati valdymo sąvoka yra plačiai vartojama įvairiose mokslo šakose ir formuluojama skirtingai.
Bendrasis valdymo mokslas,kibernetikos mokslas, suformulavo ir pagrindė bendras mokslines sąvokas, bendrus valdymo požymius, atskleidė jo esmę. Valdymo procesus galima paaiškinti kaip sistemą, susidedančią iš dviejų pagrindinių pusių: valdančiosios (valdymo subjektas) ir valdomosios (valdymo objektas). Valdymas- sistemoje pasireiškiantis tikslingai kryptingas poveikis, kurį daro subjektas objektui, siekdamas išlaikyti sistemą tam tikroje būsenoje, siekdamas tam tikrų tikslų, išspręsti tam tikrus uždavinius. Valdymo procesas vyksta organizuotoje aplinkoje, vadinamoje sistemoje. Sistema – tai organizuota, tarpusavyje susijusių ir atliekančių tam tikras funkcijas struktūrinių elementų visuma. Jai būdinga jos elementų vienybė, darnumas.
Atsižvelgiant į sistemas, kuriose vyksta valdymo procesai, valdymas klasifikuojamas:
1. Mechaninis valdymas;
2. Biologinis valdymas (procesas vyksta gyvuose organizmuose);
3. Socialinis valdymas (procesas vyksta tarp žmonių).
Socialinis valdymas reiškiasi specifinėje sferoje- žmonių visuomenėje; jo būtinumą lemia bendra žmonių veikla, būtini gyvenimo poreikiai. Socialinio valdymo paskirtis- bendro gyvenimo, veiklos organizavimas, reguliavimas, koordinavimas atsižvelgiant į visuomenės interesus. Socialinį valdymą įgyvendina žmonės, jų kolektyvai; nuo jų veiklos ypatumų priklauso socialinio gyvenimo specifika. Socialinio valdymo struktūros elementai- tai subjektas(tai yra pats žmogus) ir objektas (tai yra žmogaus elgesys). Socialinio valdymo procese bendros veiklos dalyvių elgesys yra pajungiamas vieningai valdančiojo valiai. Kitas socialinio valdymo ypatumas yra formų ir metodų savitumas- normatyvinis reguliavimas ir organizacinė veikla. Valdymo subjektas savo valią išreiškia priimdamas tam tikrus aktus, taip pat organizuodamas veiksmus. Valdymo metodai- tai poveikio priemonės, kurios naudojamos individų sąmonei, valiai, elgesiui paveikti. Tos priemonės gali būti labai įvairios; išskiriamos neprievartinės(įtikinėjimas, skatinimas, aiškinimas, suinteresuotumo didinimas ir kitos) ir prievartinės(baudos, sulaikymas, teisių suvaržymas ir panašiai). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-18
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis13.84 KB
Autoriusvalentusikas
Viso autoriaus darbų58 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Viesojo valdymo samprata (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą