Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Viešasis valdymas (2)

Viešasis valdymas (2)

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

I užduotis. Viešasis valdymas – socialinio valdymo rūšis. Viešojo valdymo esmė ir požymiai. Įžanga. Socialinis valdymas. Administracinė teisė ir valdymas. Viešasis valdymas – socialinio valdymo rūšis. Viešojo valdymo esmė ir požymiai. Viešasis valdymas ir viešasis administravimas. Viešasis valdymas ir vykdomoji valdžia. Vykdomoji valdžia ir valstybinis valdymas. Išvados. II užduotis. Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliojimai. Išvados. III užduotis. Sąlyga ir komentaras.

Ištrauka

Sąvoka "valdymas" mūsų dienomis plačiai vartojama įvairiose visuomenės ir gamtos mokslų šakose – filosofijoje, teisėje, sociologijoje, mechanikoje ir kitur. Ja žymimi panašūs procesai, vykstantys gyvojoje ir negyvojoje gamtoje bei visuomenėje. Šiuos procesus atitinkamais aspektais tiria įvairūs mokslai, todėl ir pati valdymo sąvoka formuluojama bei traktuojama nevienodai. Labiausiai apibendrintą, abstrahuotą ir bendrą valdymo sąvoką formuluoja kibernetika, kuri neretai laikoma bendruoju valdymo mokslu. Kibernetika [gr. kybernētikē (technē) – valdymo menas]-mokslas, tiriantis įvairių sistemų bendruosius valdymo procesus, kurie vyksta, renkant, perduodant, laikant ir perdirbant informaciją. Kibernetikos indėlį į valdymo teoriją sudaro tai, kad ji suformulavo ir pagrindė bendras mokslines sąvokas, apibūdinančias tam tikrus valdymo požymius bei padedančias suvokti valdymo esmę.
Valdymo procesai vyksta tam tikru būdu organizuotoje aplinkoje, kuri paprastai vadinama sistema. Sistema – tai organizuota aibė tarpusavyje susijusių ir atliekančių tam tikras funkcijas struktūrinių elementų. Vadinasi, sistemai būdinga jos sudėtinių dalių vienybė, organizuotumas. Tai užtikrina valdymas, kurį kibernetika apibūdina kaip tikslingai kryptingą poveikį sistemos struktūriniams elementams. Valdymo procesus, vykstančius sistemos viduje (vadinamosiose savivaldėse sistemose), kibernetika aiškina taip: savivaldė sistema susideda iš dviejų posistemių – valdančiojo (valdymo subjekto) ir valdomojo ( valdymo objekto). Kaip tik valdymo subjektas daro kryptingą poveikį valdymo objektui, t.y. atlieka valdymo funkcijas, ir tuo pačiu užtikrina vidinę sistemos organizaciją bei kitų jos uždavinių sprendimą. Valdymo procesams organizuoti reikalinga informacija, t.y. žinios, duomenys apie sistemą bei jos elementus ir aplinką. Remdamasis informaciją, valdymo subjektas priima sprendimus ir perduoda valdymo komandas objektui. Informacijos teorija valdymo procesą traktuoja kaip nuolatinį informacijos tarp valdymo subjekto ir objekto judėjimą: valdymo komanda yra objektui adresuota valdančioji informacija, o jos perdavimas – tai tiesioginis ryšys tarp valdymo subjekto ir objekto; žinios apie valdymo komandos vykdymą ir sistemos pakitimus, kurios perduodamos valdymo subjektui – grįžtamasis ryšys. Galiausiai valdymui būdingas ir toks požymis, kaip hierarchija ir pavaldumas. Vien pagal paskirtį ir padėtį valdymo objektas yra aukštesnėje hierarchinėje pakopoje už objektą, nes subjektas užtikrina sistemos vienybę ir atitinkamą jos funkcionavimą. Tai pasiekiama valdymo komandomis, kurios kartu išreiškia valdymo objekto priklausomybę ir pavaldumą valdymo subjektui.
Taigi, valdymas – tai sistemoje pasireiškiantis tikslingai kryptingas poveikis, kuris įgyvendinamas valdymo subjekto komandomis objektui, siekiant išlaikyti sistemą tam tikroje organizacijos būsenoje bei pasiekti kitus sistemos tikslus ir išspręsti jos uždavinius1. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-18
DalykasViešojo administravimo kursinis darbas
KategorijaViešasis administravimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis25.29 KB
Autoriusvalentusikas
Viso autoriaus darbų58 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Viesasis valdymas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą