Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Programos>Reliacinės duomenų bazių valdymo sistemos

Reliacinės duomenų bazių valdymo sistemos

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. RDBVS apibūdinimas. Atvirojo kodo RDBVS. MYSQL. POSTGRESQL. Komercinė RDBVS (Oracle). Komercinių ir atviro kodo RDBVS palyginimas. Pradiniai bruožai. Duomenų tipai. Duomenų dydžiai. Subužklausos naudojimas SQL kalba. Pirminiai raktai ir unikalūs indeksai. Išoriniai raktai. Virtualios lentelės ir jų atnaujinimo valdymas. Transakcijos. Rollback taikymas. Duomenų atribojimo tvarkymas. Aklavietės ir jų likvidavimas. Trigeriai. Objekto naudojimo privilegijos (lygiai). Sistemų platformų palaikymas. Eksploatacinės savybės. VLDB palaikymas. Maksimalus eilučių ir stulpelių kiekis lentelėse. Indeksavimas. Lentelių padalijimų naudojimas. Terminų ir santrumpų žodynas. Išvados ir rezultatai.

Ištrauka

Viena iš pagrindinių duomenų bazių valdymo sistemos (DBVS) funkcijų yra sąsaja tarp vartotojo ir duomenų bazės (DB). DBVS suteikia vartotojui galimybę kreiptis į duomenų bazę ne fizinėmis (aparatūros ar operacijų sistemos) sąvokomis, bet loginėmis. Sąvokų rinkinys ir jų vartojimo taisyklės sudaro modelį. Reliacinis modelis yra daugumos šiuolaikinių duomenų bazių technologijų pagrindas. Reliacinio modelio principai buvo pirmą kartą išdėstyti 1969-70 dr. E.F.Codd. Tai abstrakti duomenų teorija, pagrįsta matematiniais metodais (aibių teorija ir predikatų logika). DB, kurios apibrėžiamos naudojant reliacinį modelį, vadinamos reliacinėmis duomenų bazėmis (RDB), o atitinkamos jų valdymo sistemos – reliacinėmis duomenų bazių valdymo sistemomis (RDBVS). Pagrindinė RDBVS ypatybė yra tai, kad duomenys pagal šį modelį saugomi lentelių pavidalu ir absoliučiai visi duomenų bazės objektai yra vaizduojami kaip lentelės. Be įvairių operacijų, reikalingų veiksmams su lentelėmis atlikti, taip pat naudojamos tam tikros taisyklės, padedančios kontroliuoti ar duomenų bazė tenkina taip vadinamus vientisumo reikalavimus.
Savo darbe sieksiu palyginti komercines ir atviro kodo RDBVS. Mano tikslas išsiaiškinti panašumus bei skirtumus pagrindinių RDBVS charakteristikų. Šiam tikslui įgyvendinti aš išsikėliau tokius uždavinius:
1. Surinkti ir pateikti objektyvią informaciją apie skirtingas RDBVS.
2. Nustatyti kriterijus, pagal kuriuos lyginsiu atskiras DBVS.
3. Palyginti RDBVS pagal šiuos kriterijus.
Norėdama įgyvendinti iškeltus uždavinius aš palyginsiu tokias atviro kodo RDBVS kaip MySQL ir PostgreSQL su Oracle, kuri yra viena iš lyderių komercinių DBVS tarpe. Mano pasirinkimą nulėmė tai, kad MySQL ir PostgreSQL yra paskutiniu metu sparčiai populiarėjančios atviro kodo RDBVS. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-11
DalykasProgramų kursinis darbas
KategorijaInformatika >  Programos
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis50.95 KB
AutoriusSpraxe
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKupiškio r. Šimonių pagrindinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Reliacines duomenu baziu valdymo sistemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Kupiškio r. Šimonių pagrindinė mokykla / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą