Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Programos>Kavinės duomenų tvarkymo programa

Kavinės duomenų tvarkymo programa

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546
Aprašymas

Įvadas. Užduoties formulavimas. Užduoties analizė. Loginis duomenų modelis. Fizinis duomenų modelis. Rezultatas. Taikyti metodai ir kontrolinis pavyzdys. Programinės dalies aprašymas. Failai. Formos. Programos kūrimo etapai. Instrukcija vartotojui. Priedai: bendra langų priklausomybė; vieno veiksmo algoritminė schema.

Ištrauka

Mūsų dienomis programinė įranga yra gana brangi, todėl ne kiekviena įmonė gali sau leisti nusipirkti nors vieną buhalterinę ar paprasčiausią apskaitos programą. Tokio tipo programos palengvina žmogaus darbą ir padeda išvengti didelį kiekį įvairių klaidų bei sutaupyti brangų laiką. Galima pastebėti, kad užsienietiškomis programomis visai nelengva naudotis, nes viskas aprašyta negimtąja kalba ir reikia "paprakaituoti" kad suprasti kas yra kam skirtas, o geras lietuviškas programas galima ant pirštų suskaičiuoti ir visos jos labai brangios. Bet kodėl? Gera programa turi būti nuo pradžių labai gerai apgalvota, jeigu programoje bus naudojamos duomenų bazės, tai jos turi būti logiškai surištos ir protingai suprojektuotos, turi būti apmąstytos visos silpnos programos vietos bei ištaisytos visos klaidos. Tokią programą galima sukurti naudojant objektinio programavimo grafinę aplinką - "Delphi". "Delphi" pagalba galima sukurti bet kokio sudėtingumo programą, kuri galės atlikti įvairius skaičiavimus, saugoti duomenis duomenų bazėje bei juos redaguoti. Aišku tai padaryti nėra lengva, todėl, kad reikia turėti gerų programavimo įgūdžių.
Bet kokioje programoje, kuri naudoja duomenų bazes, galima pasirinkti vieną iš kelių komponentų. Galima išskirti šiuos komponentus: BDE, ADO, InterBase, dbExpress ir SQL.
BDE (Borland Database Engine) yra tarpininkas tarp duomenų bazės ir "Delphi" aplinkos. "Delphi" aplinka, kai jai reikia susirišti su duomenų baze naudoja BDE ir nurodo duomenų bazės vardą bei tam tikros lentelės pavadinimą. BDE realizuotas dinaminiu Borland DLL bibliotekų pajungimo pavidalu. BDE randa pagalbinę paprogramę (driver`is), kuri tinka tam tikrai duomenų bazei. Jeigu BDE turi tokį "draiverį", tada BDE susiekia su duomenų baze, su tam tikra lentele ir gražina rezultatą į "Delphi" aplinką. Bet jeigu nėra "draiverio", tai tada naudojamas ODBC "draiveris", kuris buvo sukurtas Microsoft kompanijos. Vienintelis trūkumas yra tas, kad su Microsoft kompanijos "draiveriu" programa dirba liečiau nei su standartiniu Borland "draiveriu". BDE palaiko priėjimą prie tokių duomenų bazių kaip Microsft Access, FoxPro, Paradox ir dBase. BDE taip pat palaiko užklausų kalbą , kuri leidžia keistis duomenimis su tokiais serveriais kaip Sybase, Microsoft SQL, Oracle bei Interbase.
Nuo penktos "Delphi" versijos buvo įvesta alternatyvi galimybė darbui su duomenų bazėmis - ADO (ActiveX Data Objects) komponentas. ADO – tai vartotojo aplinka skirta priėjimui prie bet kurių tipų duomenų, įskaitant reliacines ir nereliacines duomenų bazes, elektroninį paštą, sisteminius, tekstinius bei grafinius failus. ADO naudojimas užtikrino efektyvesnį darbą su duomenimis. Bet tam, kad naudoti ADO turi būti įdiegta ADO 2.1 sistema (arba jaunesnė), o taip pat turi būti įdiegta klientinė priėjimo prie duomenų programa (pvz. Microsoft SQL Server).

Taip pat nuo penktos "Delphi" versijos pasirodė kitas priėjimo prie duomenų bazių būdas – Interbase. Interbase buvo sukurtas IBX (InterBase Express ) technologijos pagrindu. InterBase komponentai užtikrina gerą darbą ir leidžia išnaudoti naujas InterBase serverio galimybes, kurios buvo neprieinamos BDE. Šeštoje bei septintoje "Delphi" versijoje alternatyvios priėjimo prie duomenų bazių galimybės buvo praplėstos dbExpress technologijos dėka. Tai "draiverių" rinkinys kuris užtikrina priėjimą prie SQL serverių. Bet didelis privalumas yra tas, kad dbExpress tinka prie visų operacinių sistemų.
Kadangi visos programos skiriasi pagal jų naudojimą bei vartotojų reikalavimus, tai ir ne visos duomenų bazės gali tikti vienai arba kitai programai. Jeigu programa skirta duomenų saugojimui bei apdorojimui ir programa yra skirta vienam arba keliems lokaliems vartotojams, tai patogiausia naudoti lokalią duomenų bazę, pavyzdžiui BDE. Bet jeigu programa yra tinklinė arba skirta globaliam naudojimui, tai lokalinė duomenų bazė jau nebetiks ir reikės naudoti tinklinę (pavyzdžiui MySQL).
Programuotojas, kurdamas programą arba net gi tik planuodamas jos veikimą ir paskirtį gali nuspręsti kokį komponentą naudoti bei kokia duomenų bazė labiausiai tiks. Tai padaryti visai nesunku žinant programos paskirtį bei vartotojų reikalavimus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-08-04
DalykasProgramų kursinis darbas
KategorijaInformatika >  Programos
TipasKursiniai darbai
Apimtis45 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis168.94 KB
AutoriusSaras
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2003 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasElektronikos ir informatikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kavines duomenu tvarkymo programa [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą