Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Programos>Duomenų bazė: "Lėktuvų tvarkaraštis"

Duomenų bazė: "Lėktuvų tvarkaraštis"

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Duomenų bazės aprašymas. Įvadas. Užduoties formulavimas. Reikalavimai techninei ir programinei įrangai. Projektinė dalis. E-r modelis. Esybės ir jų atributai. Panaudoti ryšiai. Normalizavimas ir optimizavimas. Fizinis modelis. MS Access sąryšių langas. Panaudotos užklausos. Panaudotos formos. Panaudotos ataskaitos. Panaudotos makro komandos. Instrukcija vartotojui. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Mūsų laikais organizacijos neturinčios duomenų bazių naudojasi popieriniu variantu – žurnalai, apskaitos knygos ir t. t., bet tai neužtikrina, kad informacija nepasimes ar bus sunkiai surandama, nekalbant apie jų apdorojimą. Kompiuterinės duomenų bazės įgalina informaciją ne tik kaupti, bet ir tinkamu momentu ją apdoroti pagal tam tikrus kriterijus, surasti, papildyti, redaguoti duomenų bazese esančią informaciją, taip padidinant organizacijos našumą bei laiko kaštų sumažėjimą. Ypatingą dėmesį duomenų bazėms reikia skirti organizacijoms, kur duomenų įvedimas, keitimas bei saugojimas turi būti atliktas greitai, patogiai ir patikimai pavyzdžiui oro uosto duomenų bazė.
Mano pagrindinė problema, su kuria galiu susidurti kurdamas duomenų bazę, tai kad nežinodamas duomenų bazės strukūros, sukursiu nelogiškai veikiančią duomenų bazę, todėl tinkamai sukuręs duomenų bazę galėsių su ja dirbti – be klaidų įsivedinės informacija, veiks užklausos, formos, ataskaitos, "macro‘sai". Todėl, visų pirma, su duomenų bazių projektavmo programa "PowerDesigner" reiks sukurti konceptualinį duomenų bazės modelį, o iš jos fizinį, iš kurios struktūros remsis visa duomenų bazės strukūra "Ms Access" programoje. Tai vienas iš teisingiausių kelių, norint sukurti gerai veikiančią duomenų bazę.
Problemos atsiras jungiant lenteles, nes svarbu nustatyti ryšį tarp lentelų, kitu atveju duomenų bazė veiks blogai: neveikts užklausos, neįsives duomenys, neveiks užklausos, formos, makro komandos. Šiai problemai spręsti patogiausia bus pasirinkti brėžinį – ant popieriaus lapo nusibraižyti esybių ryšių diagramą ir ją pasinaudojus, sukuriami logiškai teisingi ryšiai, kuriamoje duomenų bazėje.

Duomenų bazėje "Lėktuvų tvarkaraštis" saugoma informacija apie pilotus, lėktuvus, kompanijas, oro uostus, keleivius, krovinius, algas bei lėktuvų judėjimą keliuose oro uostuose.
Duomenų bazėje sukurta:
1. lentelės, kuriuose bus saugomi duomenys;
2. atrankos, lentelių kūrimo bei atnaujinimo, redagavimo užklausos, kuriomis patogu tvakyti duomenis: atlikti skaičiavimus, pašalinti bei atnaujinti tam tikrus duomenis, iš atrinktų duomenų sukurti naują lentelę;
3. formos, palengvinančios darbą su duomenų įvedimu bei redagavimu, nes turi patrauklų interfeisą (vartotojo sąsają) duomenų bazės vartotojui;
4. ataskaitos, duomenų bazėje esnančios informacijos spausdinimui. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasProgramų kursinis darbas
KategorijaInformatika >  Programos
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis908.13 KB
AutoriusDIESEL
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJolanta Mačėnienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasElektronikos ir informatikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Duomenu baze Lektuvu tvarkarastis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Jolanta Mačėnienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą