Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Programos>Metaduomenų panaudojimas turinio valdymo sistemose

Metaduomenų panaudojimas turinio valdymo sistemose

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Tradicinės turinio valdymo sistemos. Pagrindinės TVS sudedamosios dalys. Turinio organizavimas. Temų žemėlapiai. Pagrindinės sąvokos. Turinio organizavimas, naudojant temų žemėlapius. Sistemos architektūra. Metaduomenų sistemos/ Turinio saugyklos protokolas. Sistemos teikiama nauda. Svetainės kūrimas. Ontologijos kūrimas. Metaduomenų kūrimas naudojant ontologiją. Tinklalapio navigacijos organizavimas naudojant metaduomenis. Išvados.

Ištrauka

Pastaruoju metu tiek verslo tiek ir mokslo institucijų talpinamos į Internetą informacijos kiekiai pastebimai auga. Atsiranda poreikis informacinių technologijų kurios palengvintų šį procesą ir tuo pačių padėtų vartotojams atskirti jiems svarbią informaciją nuo nesvarbios. Šias problemas turėtų spręsti turinio valdymo sistemos (TVS). Pagrindinis TVS trūkumas yra tai, kad jų funkcionalumas dažniausiai yra orientuotas į turinio talpinimo procesą. Turinio objektų organizavimui sistemos viduje skiriama mažai dėmesio, ko pasekoje augant talpinamų duomenų kiekiui tampa sunku rasti reikiamą informaciją. Taigi išryškėja naujų turinio organizavimo metodų poreikis. Metaduomenų panaudojimas turinio organizavime yra vienas iš būdų spręsti šią problemą.
Darbo tikslas
Šio darbo tikslas yra išnanalizuoti tradicinių TVS turinio organizavimo problemas, pateikti informaciją kaip jas būtų galima spręsti turinio organizavimui naudojant temų žemėlapių (angl.: "topic maps") forma užrašytus metaduomenis.


TVS skirtos spręsti turinio valdymo problemas atsirandančias kai į svetainę reikia talpinti didelius duomenų kiekius ir tuo užsiima daug vartotojų [Mcg02]. Tradicinės TVS paprastai suteikia tokias galimybes:

1. Įrankiai turinio kūrimui. Visos TVS suteikia vienokį ar kitokį vartotojo interfeisą, kurio pagalba autoriai ir redaktoriai gali pasiekti ir keisti turinį. Ši aplinka dažniausiai sudaryta iš keleto skirtingų, ir netgi nepriklausomų programų.
2. Turinio saugyklą. Visos TVS leidžia organizuoti turinį ir pateikia struktūrą kurioje turinio objektai gali būti kategorizuojami ir vėliau surandami. Tai įprastai padaroma naudojant įvairias papildomas metaduomenų schemas.
3. Lygiagrečių įvykių valdymas. Daugelis TVS pateikia galimybę spręsti probelmą, kai įvyksta konfliktas vartotojams keičiant tą patį turinį vienu metu.
4. Priėjimo kontrolė. Daugelis TVS turi vartotojų autentifikacijos ir skirtingų teisių priskyrimo skirtingoms vartotojų grupėms galimybę.
5. Versijų kontrolė. Daugelis TVS turi galimybę saugoti kiekvieną turinio objekto versiją kartu su pakeitimų aprašymais. Kaikurios TVS turi konfiguracijos valdymo galimybę, leidžiančią atstatyti visos sistemos būklę tam tikru laiku.
6. Workflow. Nemažai TVS yra integruotos su workflow sistemomis ir leidžia tvarkyti turinio objektus naudojant formalų workflow.
7. Publikavimas. Turbūt visos TVS kokiu nors būdu integruotos su publikavimo sistemomis ir taip leidžia tvarkomam turiniui būti naudojamam, tačiau ne visos TVS savyje turi publikavimo komponentą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-05-26
DalykasProgramų kursinis darbas
KategorijaInformatika >  Programos
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai16
Dydis54.76 KB
AutoriusAntanas
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasMatematikos ir informatikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Metaduomenu panaudojimas turinio valdymo sistemose [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą