Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Lietuvos muitinės veiklos administravimas stiprinant nacionalinį saugumą

Lietuvos muitinės veiklos administravimas stiprinant nacionalinį saugumą

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788899091929394
Aprašymas

Įvadas. Nacionalinis saugumas ir Muitinės vaidmuo nacionalinio saugumo stiprinimui. Vidinės nacionalinio saugumo prielaidos ir muitinių svarba nacionalinio saugumo stiprinimo procese. Muitinės administravimo tobulinimas Lietuvoje kaip nacionalinio saugumo prielaida. Muitų reguliavimo įstatyminės bazės tobulinimas efektyvinant muitinės darbą. Muitinės vidaus tarnybos ir jų veiklos tobulinimas stiprinant vidinį nacionalinį saugumą. Muitinės informacinės sistemos ir muitinės laboratorijos vaidmuo tarnybos veiklos tobulinimo procese. Muitinės darbuotojų kvalifikacijos kėlimo sistemos veiklos tobulinimas gerinant darbuotojų paruošimą. Muitinės kriminalinės tarnybos raida ir vaidmuo efektyvinant muitinės darbą. Muitinės ryšių su aplinka tobulinimas efektyvinant muitinės veiklą. Muitų ir mokesčių administravimas bei administracinių gebėjimų stiprinimas. Integracija į Europos Sąjungą ir muitinės reikšmė nacionalinio saugumo užtikrinimui. Muitinės strateginių tikslų ir uždavinių įgyvendinimas integruojantis į Europos Sąjungą. Muitinės paslaugų verslininkams gerinimas. Išvados. Santrauka.

Ištrauka

Vienas iš svarbiausių Lietuvos Vyriausybės veiklos uždavinių vykdant šalies nacionalinį saugumą yra teisinės bazės, realiai užtikrinančios galimybę kovoti su korupcija, kontrabanda ir organizuotu nusikalstamumu, sistemos sukūrimas. Pavojingiausia kriminaline grėsme nacionaliniam saugumui išlieka organizuotų nusikalstamų grupuočių veikla. Organizuotų nusikalstamų grupuočių pavojingumą didina jų sukauptas neteisėtas ekonominis potencialas, kurį šios grupuotės investuoja į nekilnojamąjį turtą, legalų verslą, susijusį su naftos produktų, tabako gaminių, alkoholio, maisto produktų prekyba. Kontrabandos pavojingumas valstybės nacionaliniam saugumui pasireiškia ne tik tuo, kad ji yra vienas pagrindinių organizuoto nusikalstamumo pajamų šaltinių, bet ir jos daroma žala valstybės biudžetui, vidaus rinkos plėtrai. Tai kelia grėsmę tiek gyventojų užimtumui, tiek valstybės saugumui.
Nacionalinio saugumo stiprinimui nekarinėje srityje buvo įgyvendinamos antikorupcinės, sienos apsaugos programos. 2002 metais buvo parengtas ir Seimui pateiktas Nacionalinio saugumo pagrindų įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymo projektas, kurio buvo siekta, kad jo nuostatos atitiktų sparčiai kintančią saugumo aplinką ir naujus saugumo užtikrinimo reikalavimus, nustatytų šalies saugumo stiprinimą per įvairias valstybės valdymo sritis. Nuolat buvo ir yra analizuojamos ir vertinamos nacionaliniam saugumui kylančios vidaus ir išorės grėsmės, numatomos priemonės joms atremti. Grėsmių analizė yra pateikta 2002 metais patvirtintoje Nacionalinio saugumo strategijoje, kurioje taip pat yra nustatyti pagrindiniai nacionalinio saugumo politikos tikslai ir priemonės, apimančios politinės, diplomatinės, gynybinės, ekonominės veiklos sritis. Įgyvendinant kovos su nusikalstamumu politiką būtina stiprinti valstybės institucijų kovą su šešėline ekonomika ir kontrabanda.
Siekiant stiprinti Lietuvos Respublikos nacionalinį saugumą, veiksmingai kovoti su nusikalstamumu ir visuomenei pavojingų reiškinių plitimu, būtina vykdyti nacionalinio saugumo stiprinimo programas.
Nuo pat Lietuvos valstybės atkūrimo pradžios dalį funkcijų, užtikrinusių išorės ir vidaus nacionalinį šalies saugumą, vykdė ir vykdo Lietuvos Muitinė.
Pradėjusi dirbti sudėtingomis sąlygomis muitinė įgyvendino Bendrijos Acquis politiką beveik visose tarptautinės prekybos srityse.
Muitinė dalyvauja Bendrijos normatyvų, susijusių su išorine prekyba, įgyvendinime ne tik muitų ir prekybos reguliavimo tikslais, bet taip pat ryšium su aplinkos apsaugos, vartotojų apsaugos, kultūrinių vertybių ir žemės ūkio kontrole. Atsižvelgiant į nacionalinius įsipareigojimus, daugumoje valstybių narių muitinė taip pat dalyvauja daugelyje priemonių, skirtų kovai su neteisėta prekyba narkotikais, pornografija ir organizuotu nusikalstamumu, remia kitų tarnybų darbą. Lietuvai įsiliejus į Europos Sąjungos sudėtį muitinei teko svarbus vaidmuo, kaip Europos vidaus saugumo užtikrinimas.
Magistrinį darbą "Lietuvos Muitinės veiklos administravimas stiprinant nacionalinį saugumą" sudaro dvi dalys. Pirmoje dalyje yra nagrinėjamos nacionalinio saugumo problemos, administravimo struktūros užtikrinančios nacionalinį saugumą, pagrindiniai nacionalinio saugumo objektai ir subjektai, nacionalinį saugumą užtikrinanti juridinė bazė.
Antroje dalyje yra analizuojamas Muitinės administravimas, jo tobulinimas užtikrinant nacionalinį saugumą Lietuvai integruojantis į Europos Sąjungą.
Rengiant šį darbą naudotasi moksline literatūra, kurioje muitinė analizuojama kaip subjektas užtikrinantis šalies tiek vidaus, tiek ir išorės nacionalinį saugumą, tai: Tamuliavičiaus J. "Muitai ir ekonominė valstybinės sienos apsauga" pateikiama muitų politika; Jakubčionis A. "Lietuvos Muitinės" knygoje pateikiama Lietuvos muitinės raidą nuo pat jos ištakų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikais iki šių dienų; Muitinės departamento direktoriaus, mokslų daktaro Valerijono Valicko disertacijoje "Lietuvos muitinės veiklos pokyčių strateginis valdymas internacionalizavimo sąlygomis" analizuojamos muitinės valdymo kryptys, sisteminiai pokyčiai muitinės institucijoje; mokslų daktarės Aldonos Jarašiūnienės disertacijoje "Krovinių vežimų kelių transporto per Lietuvos Respublikos muitines problemų analizė ir jų sprendimo kryptis" pateikiami statistiniai krovinių srautų duomenys, muitinės kaip valstybinės institucijos tarptautinė reikšmė. Šiuose darbuose analizuojamos atskiros muitinės veiklos kryptys.
Be nurodytos literatūros naudotasi Lietuvos Respublikos įstatymu dėl muitų ir mokesčių administravimo, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais dėl valstybės saugumo užtikrinimo, muitinės darbo gerinimo, laikraščių straipsniais apie muitinės raidą, jos darbą Lietuvai esant Europos Sąjungos nare, indėlį į valstybės biudžetą, reikšmę valstybės saugumo užtikrinimui. Naudotasi interneto publikacijomis, konferencijų medžiaga apie Lietuvos Muitinę.
Šio darbo hipotezė: Lietuvos muitinės administravimo tobulinimas buvo vykdomas nuosekliai ir kryptingai. Lietuvos muitinė ir jos administracinės veiklos efektyvinimas didino valstybės nacionalinį saugumą, stiprino jos ekonominę galią. Per nepriklausomybės laikotarpį Lietuvoje buvo sukurta patikima muitinės sistema su modernia administracinė struktūra.
Mokslinio darbo tikslas: išsiaiškinti Lietuvos Muitinės administravimą, jo tobulinimą ir vietą užtikrinant valstybės nacionalinį saugumą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-08
DalykasViešojo administravimo diplominis darbas
KategorijaViešasis administravimas
TipasDiplominiai darbai
Apimtis87 puslapiai 
Literatūros šaltiniai89 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis416.47 KB
AutoriusRomas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr A.Bučinskas
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word anketa [speros.lt].doc
Microsoft Word Administracines strukturos schema [speros.lt].doc
Microsoft Word Lietuvos muitines veiklos administravimas stiprinant nacionalini sauguma [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 87 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • doc. dr A.Bučinskas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą