Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Subsidiarumo principo realizavimas viešajame administravime

Subsidiarumo principo realizavimas viešajame administravime

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Viešojo administravimo sąvoka, pagrindiniai bruožai ir principai. Viešojo administravimo sąvoka, pagrindiniai bruožai. Viešojo administravimo principai. Subsidiarumo principo samprata ir turinys. Subsidiarumo principo įgyvendinimas viešajame administravime. Išvados. Santrauka.

Ištrauka

ES valstybėse įgyvendinami efektyvumo, subsidiarumo bei "vieno langelio" principai, kurie jau įdiegti Viešojo administravimo įstatyme, padarius pataisas minėtame įstatyme. Subsidiarumas – tai principas, kai sprendimai turi būti priimami tuo lygmeniu, kuriame jie yra veiksmingiausi1.
Viešojo administravimo įstatyme pakeistos ir papildytos viešąjį administravimą, vidaus administravimą, administracinę procedūrą ir tarnybinę pagalbą reglamentuojančios nuostatos, siekiant jas suderinti su įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatomis. Standartizuota valstybinio administravimo institucijų vidaus administravimo struktūra, nekeičiant Konstitucijoje įtvirtinto principinio valstybės valdymo modelio, nustatyta didesnė institucijų vadovų atsakomybė už viešojo administravimo funkcijų vykdymą.
1999 metais priimtas Viešojo administravimo įstatymas iki 2004 metų iš esmės nebuvo keičiamas. Tačiau per šį laikotarpį buvo priimta nemažai įstatymų ir kitų teisės aktų, susijusių su viešuoju administravimu: pakeistas ir papildytas Vyriausybės įstatymas, įsigaliojo naujas Civilinis kodeksas, priimtas naujos redakcijos Valstybės tarnybos įstatymas, priimtas Vidaus kontrolės ir vidaus audito įstatymas. Be to, pasirašyta Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą sutartis, kuri taip pat reikalauja atsižvelgti į Europos Sąjungos valstybėse narėse susiformavusią valdymo praktiką.
Įdiegti efektyvumo, subsidiarumo bei "vieno langelio" principai leis efektyviau organizuoti institucijų veiklą priimant sprendimus, aptarnaujant asmenis bei nagrinėjant jų prašymus. Institucijas įpareigojus savo veikloje naudoti informacines technologijas, padidės šių institucijų veiklos efektyvumas.
Subsidiarumas, tai sprendimų priėmimo principas, nustatantis, kad sprendimai turi būti priimami tuo lygmeniu, kuriuo jie yra veiksmingiausi. Srityse, kurios nepriklauso išimtinei Bendrijos kompetencijai, Bendrija pagal subsidiarumo principą imasi veiksmų tik tuomet, kai tam tikrų tikslų valstybės narės negali pasiekti atskirai, o Bendrijos įsikišimas tam padėtų2 .
Taigi analizuojant šį darbą, iškeliamas pagrindinis darbo tikslas, o būtent - atskleisti subsidiarumo principo realizavimo viešajame administravime pagrindinius aspektus bei su šia tema susijusias ir iškilusias problemas.
Be to iškeliami pagrindiniai šio darbo uždaviniai: pateikti viešojo administravimo sąvoką, pagrindinius bruožus ir principus, atskleisti subsidiarumo principo sampratą, jo turinį, išanalizuoti subsidiarumo principo įgyvendinimo viešajame administravime pagrindinius bruožus bei problemas susijusius su subsidiarumo principo realizavimu viešajame administravime.
Šiame darbe, remdamasi analizės, lyginamuoju, aprašomuoju, sintezės ir kitais metodais bei teisės teorijos ir kitais šaltiniais pabandysiu atskleisti pagrindinius subsidiarumo principo realizavimu viešajame administravime aspektus. Remdamasis tiek savo samprotavimais, tiek įvairių autorių literatūra, išaiškinsime viešojo administravimo, subsidiarumo principo sampratas, jų atsiradimo laiką ir kitus klausimus, susijusius su nagrinėjama darbo tema. Kai kuriais atvejais pateiksiu teorines žinias, kurias, manau, privalu žinoti kiekvienam visuomenės nariui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-03
DalykasViešojo administravimo kursinis darbas
KategorijaViešasis administravimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis30.88 KB
Autoriuslaimute
Viso autoriaus darbų18 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Subsidiarumo principo realizavimas viesajame administravime [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą