Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Tarptautinė teisė>Europos Sąjungos teisės principų analizė

Europos Sąjungos teisės principų analizė

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Europos sąjungos teisės savarankiškas darbas. Įvadas. Teorinė dalis. Principų atsiradimas. Lygybės principas. Solidarumo principas. Proporcingumo principas. Teisinis tikrumas. Teisėti lūkesčiai. Teisinio aiškumo principas. Administracinės bei konstitucinės teisės principai. Gero administravimo principai. Tiesioginis EB Teisės veikimas. EB Teisės viršenybė. Teisine santvarka pagrįsta Bendrija. Subsidiarumo principas. Principų reikšmė. Praktinė dalis. Pirmoji praktinė užduotis. Antroji praktinė užduotis. Trečioji praktinė užduotis. Išvados.

Ištrauka

Teisės teorijoje teisės principu laikomi vadovaujantys teisės pradai, parodantys teisės esmę bei vystymosi kryptis. Lietuvos Respublikai pripažinus integraciją į Europos Sąjungą, vienu iš savo politikos strateginių tikslų yra būtina žinoti, kokiomis taisyklėmis bei principais yra vadovaujamasi Europos Sąjungoje ir jos valstybėse narėse. Be to, kurti teisinę sistemą, kuri būtų pasirengusi taikyti tuos pačius principus ir taisykles ne tik įstojusi į ES, bet ir dabar. Pagrindinė problema yra ta, kad tas pats principas Europos Sąjungoje vadinamas įvairiai.
Savarankiško darbo tikslas – išanalizuoti teorinį klausimą nurodant literatūros šaltinius bei argumentuotai išspręsti uždavinius vadovaujantis bylomis.
Savarankiško darbo uždaviniai:
• Suprasti Europos Bendrijos Teisingumo Teismo bylas, reikalingas teoriniai daliai analizuoti ir uždaviniams spręsti;
• Išspręsti pateikiamas praktines situacijas panaudojant įgytas teorines žinias bei Europos sąjungos teisės šaltinių bei teisės aktų bazę.


Principai - tai svarbiausi teisės esmės konkretėjimo, reiškimosi būdai, arba pagrindinės teisinės idėjos, vertybinės orientacijos, kurios nurodo, kaip konkrečiomis teisės normomis turi būti reguliuojami žmonių santykiai, kad įgautų teisių ir pareigų vienovės pavidalą ir būtų humanizuojami bei demokratizuojami. Jie ne prasimanomi, o logiškai išvedami iš teisės esmės kaip subjektinių teisių ir pareigų vienovės, gilinantis į ją suvokiami ir paaiškinami. Kadangi Europos Bendrijoje kodifikuotos teisės trūkumas yra akivaizdus, į Bendrijos teisę buvo inkorporuoti principai. Jų atsiradimas nagrinėjamas tuo aspektu, jog principai reikalingi tam, kad teisinė sistema funkcionuotų efektyviau ir teisingiau. Svarbu tai, jog Konstitucinėse normose neišvengiamai atsiranda spragų, todėl principas yra teisės pradas, pagal kurį numatoma gynybos priemonė, kai nenumatyta jokia kita gynybos priemonė. Be to, rašytiniai šaltiniai neišsprendžia visų teismams iškylančių problemų.
Šiuo metu principai sudaro didelę Bendrijos teisės dalį kadangi jie išaiškina svarbiausias aiškinimo koncepcijas, naudojamas nuostatoms aiškinti. Apibendrinant galima teigti, kad teisės principai turi didelę praktinę bei konstitucinę reikšmę. Manau, kad reikšmingiausias jų taikymas įvyko žmogaus teisių atžvilgiu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTarptautinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Tarptautinė teisė
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai19 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis39.48 KB
AutoriusAiste
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2011 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasVitalija Milisauskienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajungos teises principu analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Vitalija Milisauskienė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą