Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Bendrovės steigėjai, jų teisės ir pareigos

Bendrovės steigėjai, jų teisės ir pareigos

  
 
 
1234567
Aprašymas

Steigėjai. Akcinės bendrovės steigimo ataskaita. Steigiamasis susirinkimas. Bendrovės įregistravimas. Turto įsigijimas iš akcinės bendrovės steigėjo. Akcininkų teisės ir pareigos. Turtinės akcininkų teisės. Akcininko balsavimo teisė. Akcininko teisė gauti informaciją. Teisė dalyvauti visuotiniame akcininkų susirinkime. Bendrovės veiklos ataskaita. Bendrovės vadovas. Išvados.

Ištrauka

Įstatymai (individualių įmonių įstatymas 2003 m. lapkričio 6 d. Nr. IX-1805)reglamentuoja įmonių, kurių teisinės formos yra akcinė bendrovė ir uždaroji akcinė bendrovė, steigimą, valdymą, veiklą, reorganizavimą, pertvarkymą, atskyrimą ir likvidavimą, akcininkų teises ir pareigas, taip pat užsienio bendrovių filialų steigimą bei jų veiklos nutraukimą. Kai šio Įstatymo normos taikomos ir akcinei bendrovei, ir uždarajai akcinei bendrovei, vartojamas žodis "bendrovė". Įstatymo nuostatos yra suderintos su šio Įstatymo priede pateiktais Europos Sąjungos teisės aktais.
Bendrovės steigėjai gali būti ir fiziniai, ir juridiniai asmenys. Kiekvienas bendrovės steigėjas turi įsigyti bendrovės akcijų ir tapti jos akcininku. Turi būti paruošti dokumentai steigiamos bendrovės vardu, bei su bendrovės įsteigimu susiję dokumentai ne vėliau kaip per 7 dienas nuo bendrovės įregistravimo turi būti perduoti bendrovės vadovui perdavimo aktu. Steigimo sutartis sudaroma, kai bendrovę steigia du ar daugiau steigėjų, o bendrovę steigia vienas steigėjas, sudaromas bendrovės steigimo aktas.
Kai visi pradiniai įnašai už akcijas yra įmokėti, ne vėliau kaip likus 10 dienų iki steigiamojo susirinkimo turi būti parengta akcinės bendrovės steigimo ataskaita. Kurioje turi būti nurodyta :a) steigimo išlaidos; b) apmokėto įstatinio kapitalo dydis; c) už akcijas įmokėtų pinigų suma;. Steigimo ataskaita pateikiama juridinių asmenų registro tvarkytojui kartu su kitais akcinei bendrovei įregistruoti įstatymų nustatytais dokumentais.
Iki bendrovės įregistravimo turi būti sušauktas steigiamasis susirinkimas. Steigiamajame susirinkime kiekvienas steigėjas turi tiek balsų, kiek jam suteikia jo pasirašytos akcijos. Steigiamajam susirinkimui (taip pat pakartotiniam susirinkimui) taikomos šio Įstatymo nustatytos visuotiniam akcininkų susirinkimui nuostatos dėl atstovavimo, kvorumo nustatymo, sprendimų priėmimo bei protokolo surašymo. Steigiamasis susirinkimas turi patvirtinti akcinės bendrovės steigimo ataskaitą, išrinkti visuotinio akcininkų susirinkimo renkamų bendrovės organų narius, taip pat gali spręsti kitus visuotinio akcininkų susirinkimo kompetencijai šio įstatymo priskirtus klausimus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-29
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis14.07 KB
AutoriusGiedrius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendroves steigejai ju teises ir pareigos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Socialinių mokslų kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą