Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Ekonominė statistika>Užimtųjų statybose vyrų ir moterų statistinis tyrimas Alytaus apskrityje

Užimtųjų statybose vyrų ir moterų statistinis tyrimas Alytaus apskrityje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839
Aprašymas

Įvadas. Parduotos pramoninės produkcijos kiekio tyrimo teorinis pagrindimas. Statistinių lentelių naudojimas tiriant parduotos pramoninės produkcijos kiekį. Grafikai kaip statistinio tyrimo instrumentai. Formulių naudojimas atliekant statistinį tyrimą. Parduotos pramoninės produkcijos (be PVM ir akcizo) veikusiomis kainomis Alytaus apskrityje statistinio tyrimo eiga ir instrumentai. Parduotos pramoninės produkcijos (be PVM ir akcizo) veikusiomis kainomis statistinio tyrimo Alytaus apskrityje statistinio tyrimo rezultatai. Bendrieji duomenys. Santykinių dydžių apskaičiavimas. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Darbe "Užimtųjų statybose vyrų ir moterų statistinis tyrimas Alytaus apskrityje" tiriamas užimtųjų statybose žmonių skaičius, jų augimas, kitimas 1998-2005 laikotarpiu. Kad informacija būtų pateikiama aiškiau naudojami grafikai, lentelės. Kiekio kitimų palyginimui apskaičiuoti naudojami santykiniai dydžiai (grandininiai ir baziniai), įvairios statistinės formulės. Statistiniai duomenys paimti iš Lietuvos statistikos departamento internetinio puslapio. (www.stat.gov.lt)
Kursinis darbas susideda iš trijų pagrindinių dalių. Pirmojoje dalyje yra pateikiamas statistinio tyrimo metu panaudotų instrumentų, tokių kaip grafikai, lentelės ir formulės, bei pačio statistinio tyrimo teorinis pagrindimas. Antroje – metodinėje dalyje, plačiau paaiškinami bei konkrečiai nagrinėjamai situacijai pritaikomi grafikai bei kiti tyrimo instrumentai. Taip pat detalizuojama statistinio tyrimo eiga. Trečioji dalis - praktinė ir joje pateikiami statistinio tyrimo darbo rezultatai bei trumpi išsamūs komentarai.
Darbo tikslas – statistiniais metodais ištirti užimtųjų statybose vyrų ir moterų skaičiaus kitimą Alytaus apskrityje ir praktiškai susipažinti su statistiniu tyrimu.
Prie kursinio taip pat yra prisegtas priedas, kuriame pateikti atlikti statistiniai skaičiavimai. Apskaičiuoti tokie statistiniai rodikliai, kurie buvo reikšmingi statistinio tyrimo metu.
Vienas iš statistinių duomenų atvaizdavimo būdų – statistinės lentelės. Jis nėra toks paprastas ir aiškus, kaip grafiniai vaizdavimai, tačiau taip pat padeda glaustai ir aiškiai atvaizduoti esamą situaciją. Ypač statistinės lentelės praverčia, kai duomenų yra daug ir juos sunku pateikti grafiškai. Statistinėse lentelėse pateikiami suvestinės rezultatai ir stebėjimo duomenys.
Autoriai pateikia tokius statistinės lentelės apibrėžimus:
V. Bartosevičienė pateikia: statistinės lentelės – tai pagal tam tikrą eilučių ir stulpelių sistemą išdėstyta statistinė informacija apie socialinius ekonominius reiškinius.
S. A. Martišius ir V. Kėdaitis: statistinė lentelė yra statistikos duomenų pateikimo skaitmenimis būdas.
Statistinė lentelė paprastai turi savo veiksnį ir tarinį. Lentelės veiksnys parodo kokį reiškinį nagrinėjame ir rašomas kairėje pusėje. Tarinys – tai rodikliai, kuriais apibūdinamas objektas ir išdėstomas dešinėje lentelės pusėje.
Priklausomai nuo antraštės išsidėstymo lentelės gali būti paprastos ir kombinuotos. Jeigu antraštėje rodikliai išdėstyti lygiagrečiai – tai paprasta lentelė, jei kombinuotai – tai kombinuota, t.y. sugrupuota pagal du ir daugiau požymių. Statistinės lentelės turi būti vaizdžios ir lengvai suprantamos.
Į tą pačią lentelę gali būti dedami kelių periodų (pvz., ketvirčių ar metų) ar skirtingų vietovių rodikliai, tuomet juos paprasta palyginti. Tokios lentelės kiekviena turi savo pavadinimus.
V. Bartosevičienė šioms dviejų tipų lentelėms duoda pasiskirstymo ir dinamikos pavadinimus. Pasiskirstymo duomenų lentelėse atsispindi socialinių ekonominių reiškinių kitimai erdvės atžvilgiu, pvz. taip gali būti vaizduojamas nedarbo lygis apskrityse ar rajonuos. Dinamikos duomenų lentelės parodo socialinių ekonominių reiškinių rodiklių pasiskirstymą laiko atžvilgiu, pavyzdžiui, Alytaus apskrities nedarbo lygio kitimas nuo 1991 iki 2006 m. Tiek dinamikos duomenų lentelių, tiek pasiskirstymo duomenų lentelių gali būti sudaryta pagal kokybinį arba pagal kiekybinį požymį arba šių požymių kombinacijos pagrindu. Kartais vienoje lentelėje kombinuojami tiek laiko, tiek erdvės pokyčiai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-27
DalykasEkonominės statistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika >  Ekonominė statistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis37 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis861.4 KB
AutoriusVykintas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasS. Vaitkevičius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Uzimtuju statybose vyru ir moteru statistinis tyrimas Alytaus apskrityje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 37 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • S. Vaitkevičius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą