Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Lietuvos kultūros ministerija

Lietuvos kultūros ministerija

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos kultūros ministerijos nuostatai . Bendrosios nuostatos. Kultūros ministerijos uždaviniai ir funkcijos. Kultūros ministerijos teisės. Kultūros ministerijos darbo organizavimas. Ministerija. Kolegija. Kultūros ministerijos kuruojamos sritys. Organizacinė struktūra. Išvados.

Ištrauka

Šiandienos gyvenime kultūra tampa vis svarbesnė ir kaip ekonomikos veiksnys kuriant patrauklią aplinką kapitalo investicijoms, ir kaip bendruomenę telkiantis dėmuo, ir kaip socialinės prevencijos priemonė. Šiuo daugialypiu aspektu vertinant kultūrą akivaizdu, kad tik bendros politikų ir visuomenės pastangos gali sukurti tinkamas sąlygas tautos kūrybinių galių stiprėjimui ir sklaidai. [1]
Lietuvoje garantuojamos ir ginamos pagrindinės žmogaus teisės ir laisvės, tarp jų ir kultūros teisės. Lietuvos kultūros politika grindžiama Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymais, tarptautinėmis kultūros srities sutartimis ir susitarimais, kitais teisės aktais.
Savo darbe aš apžvelgsiu pagrindinius Lietuvos Respublikos kultūros valdymo principus, kultūros politikos įgyvendinimo nuostatas bei kultūros ministerijos veiklą pagrindines funkcijas bei jos kuruojamas sritis. Ir jų veiklą reglamentuojančius įstatymus.

Bendrosios nuostatos
Kultūros ministerija vykdo įstatymų ir kitų teisės aktų jai pavestos kultūros srities valstybės valdymo funkcijas ir įgyvendina šioje srityje valstybės politiką.
Kultūros ministerija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymais, kitais Lietuvos Respublikos Seimo priimtais teisės aktais, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, Respublikos Prezidento dekretais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Ministro Pirmininko potvarkiais, taip pat šiais nuostatais.
Kultūros ministerijos veikla organizuojama vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės aprobuotais viešai paskelbtais strateginiais veiklos planais, rengiamais vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės programa, kuriai Lietuvos Respublikos Seimas pritaria, ir derinamais su Valstybės ilgalaikės raidos strategija.
Kultūros ministerijos veikla organizuojama vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės aprobuotais viešai paskelbtais strateginiais veiklos planais, kuriuose apibūdinami pagrindiniai ministerijos uždaviniai ir būdai, kaip juos įgyvendinti. Ministerijos strateginiai veiklos planai rengiami vieneriems, trejiems, penkeriems ir dešimčiai metų atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės ilgalaikį strateginį veiklos planą. Lietuvos Respublikos Seimui pritarus naujos Lietuvos Respublikos Vyriausybės programai, ministerija savo parengtus arba atnaujintus strateginius veiklos planus per 3 mėnesius pateikia Lietuvos Respublikos Vyriausybei aprobuoti.
Kultūros ministerija yra juridinis asmuo, turintis sąskaitą banke ir antspaudą su Lietuvos valstybės herbu bei savo pavadinimu.
Kultūros ministerija yra biudžetinė įstaiga, finansuojama iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto.[2] ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis23.33 KB
AutoriusMijole
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasPuidokas, Smalskys
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos kulturos ministerija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Puidokas, Smalskys
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą