Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Vyriausybės sudėtis ir sudarymo tvarka

Vyriausybės sudėtis ir sudarymo tvarka

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Vyriausybės sudarymo tvarka atskirose valstybės valdymo formose. Vyriausybės sudarymo tvarka monarchinėje valdymo formoje. Vyriausybės sudarymo tvarka prezidentinėje respublikoje. Vyriausybės sudarymo tvarka parlamentinėje respublikoje. Vyriausybės sudarymo tvarka pusiau prezidentinėje respublikoje. Vyriausybės sudėtis ir sudarymo tvarka Lietuvos Respublikoje. Vyriausybės sudėtis ir sudarymo tvarka tarpukario Lietuvoje. Vyriausybės sudėtis ir sudarymo tvarka atkūrus Lietuvoje nepriklausomybę. Vyriausybės sudėtis ir sudarymo tvarka pagal 1992 metų Lietuvos Respublikos (LR) Konstituciją. Išvados.

Ištrauka

Norint nagrinėti temą "Vyriausybės sudėtis ir sudarymo tvarka", pirmiausia reikia išsiaiškinti, ką mes nagrinėsime, kadangi pastangos perprasti objektą, kurio reikšmė nežinoma, yra bevaisės ir betikslės. Tam, kad išsiaiškintumėme ir visapusiškai išanalizuotumėme pasirinktą rašto darbo temą, įžanginėje darbo dalyje būtina pateikti rašto darbo eigoje dažnai minimos sąvokos "vyriausybė" esmę. "Vyriausybė yra vykdomoji tvarkomoji šalies institucija, vykdanti įstatymus ir kitus teisės aktus, tvarkanti krašto reikalus" , Gediminas Vitkus pateikia ir platesnį ir išsamesnį šio termino aiškinimą: "Vyriausybė (angl. Government) - valstybės valdžios institucija, turinti vykdomąją valdžią. Parlamentinio valdymo sistemoje vyriausybė yra atsakinga parlamentui ir pati susideda iš parlamentinę daugumą sudarančios narių deputatų frakcijos ar koalicijos. Prezidentinio valdymo sistemoje vyriausybė yra atsakinga parlamentui, o į jos sudėtį negali įeiti parlamento deputatai. Vyriausybei vadovauja Ministras Pirmininkas arba pats prezidentas. Įvairiuose kraštuose vyriausybė gali būti vadinama skirtingai: ministrų kabinetas, ministrų taryba, administracija."
Vykdomosios valdžios svarbumą įrodo jos atsiradimas jau Senovės Atėnuose, visos demokratijos lopšyje. "Nors visi Atėnų piliečiai galėdavo priimti bendrus sprendimus dėl miesto reikalų bet jiems įgyvendinti vis tiek buvo reikalingi įgalioti pareigūnai. Todėl Atėnuose buvo sudaroma Penkių šimtų taryba, kuriai kasdieniniuose reikaluose atstovaudavo rotacinis komitetas, bei renkami kiti pareigūnai (magistratai, kariniai vadai, archontai, įvairūs finansų tvarkytojai ir laikinos komisijos) kurie tiesiogiai vadovavo valstybei."
Ši tema yra ir svarbi tuo, jog šiandien vis dažniau pabrėžiama vykdomosios valdžios prioritetinė reikšmė, ypač akcentuojamas vyriausybės vaidmens didėjimas ir galia. "Beveik visose demokratinėse šalyse vykdomoji valdžia nuolat stiprėja ir įgyja faktišką pirmenybę prieš parlamentą."
Šio darbo tikslas - pateikti keletą vyriausybės sudarymo tvarkos ir sudėties bruožų ir ypatumų .
Šiam tikslui pasiekti išsikėliau šiuos uždavinius:
1. Išryškinti pagrindinius ypatumus, sudarant vyriausybę skirtingose valstybių valdymo formose.
2. Nustatyti privalumus ir trūkumus sudarant vyriausybė ir nustatant sudėti skirtingose valstybių valdymo formose.
3. Atskleisti vyriausybės sudėties ir sudarymo tvarkos ypatumus tarpukario Lietuvoje ir atkūrus nepriklausomybę.
4. Pateikti sudėties esminius bruožus skirtingose valstybės valdymo formose.
Savo rašto darbe aš analizuosiu ir dėstomojoje dalyje pateiksiu vyriausybės sudarymo tvarką ir sudėtį skirtingose valdymo formose, daugiau dėmesio skirsiu Lietuvos Respublikos vyriausybes sudarymo tvarkai, skirtingais laikotarpiais, ir jos stadijoms.
Stengdamasis atskleisti savo pasirinktą temą, aš pasirinkdamas literatūros ir dokumentų studijų tyrimo būdą, pateiksiu ne tik Lietuvoje gerai žinomų teisės specialistų (A. Pumpučio, G. Mesonio A. Junevičiaus ir kt.), bet ir naudosiu teisės aktus: cituosiu pagrindinį teisės aktą Lietuvoje - Konstituciją, bei Vyriausybės įstatymą, Seimo statutą, kitus su šia tema susijusius Lietuvos ir užsienio valstybių įstatymus bei teisės aktus. Nes šioje temoje aptariama procedūra yra dažniausiai griežtai reglamentuota. Darbo eigoje pateiksiu pavyzdžius ir palyginsiu Vyriausybės sudarymo tvarką Lietuvoje ir užsienio valstybėse. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-05
DalykasViešojo administravimo kursinis darbas
KategorijaViešasis administravimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai22
Dydis29 KB
Autoriusdarius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasD. Kairelis
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vyriausybes sudetis ir sudarymo tvarka [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Utenos kolegija / 1 Klasė/kursas
  • D. Kairelis
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą