Išplėstinė paieška
 
 
 

Informacinė visuomenė (15)

  
 
 
123456
Aprašymas

Visuomenė. Penki požiūriai į informacinę visuomenę. Pagrindiniai informacinės visuomenės bruožai. Informacinių technologijų samprata. Informacinių technologijų reikšmė.

Ištrauka

Naujos informacinės technologijos priemonės itin sparčiai ir gana agresyviai braunasi į žmonių gyvenima šeimoje, darbo aplinkoje, valstybėje ir pasaulyje srytis. Procesas įgauna svarbią ekonominę, politinę, visuomeninę, socialinę ir buitinę reikšmę.

Žinomas pasaulio filosofas futurologas Alvinas Toffleris pasiūlė žmonijos visuomeninę
raidą vaizduoti trimis bangomis, vaizduojanciomis prioritetų kitimą laike:
• I banga – agrarinė visuomenė (apie 10 000 metų) - ekonominė žmonių raida buvo susiejama su maisto produktų gamyba, o ribojančiu veiklos veiksniu buvo dirbamos žemės plotas:
• II banga – industrinė visuomenė (nuo 1800 m. iki šių laikų) – ekonominė žmonių veikla nukreipta į prekių gamyba, o ribojančiu veiklos veiksniu tapo turimas kapitalas;
• III banga –informacinė visuomenė (nuo 1980 m. ir į ateitį) – ekonominės veiklos pagrindu tampa informacijos pagerinimas ir taikimas kitų gamybos formų veiksmingam funkcionavimui, o ribojančiu veiksniu – turimų žinių kiekis.


Informacinės visuomenės kūrimo idėjos sparčiai plito Jungtinėse Amerikos Valstijose.
1992 m. čia buvo nutarta kurti nacionalinę informacinę infrastruktūrą. 1993 m. buvo paskelbtas
B. Klintono ir A. Goro memorandumas "Amerikos ekonominio augimo technologija.
Prioritetai Nauja kryptis, kuria būtina sukurti." Jame pabrėžiama, kad investicijos į technologija – tai investicijos į Amerikos ateiti.
Europoje informacine visuomene smarkiau susidomėta, kai iniciatyvą parodė Europos komisaras Martinas Bangemanas. Tai buvo XX a. paskutinio dešimtmečio pradžioje. 1994 m. Korfu saloje vykusiame EuroposTarybos posėdyje M. Bangemanas perskaitė pranešimą "Europa ir globali informacinė visuomenė". Jame buvo numatytas perėjimo į informacinę visuomenę veiksmų planas. Jo esmė – koordinuoti atskirų Europos valstybiu planų vykdymą siekiant sudaryti naujas galimybes visuomenėms, naujas darbo vietas piliečiams, naujas prekes ir paslaugas piliečiams. Tais pačiais metais M. Bangemano vadovaujama ekspertų grupė parengė dokumentą, vadinamąjį
"Veiksmu planą", kuriame buvo suformuluota Europos kelio į informacinę visuomenę strategija.
1994 m. pabaigoje buvo ikurta informacinės visuomenės plėtros istaiga ISPO
Viena pirmūjų į šį plana reagavo Suomija – 1995 m. paskelbė programą "Suomijos kelias į informacinę visuomenę".
Analogiška programą 1996 m. paskelbė Vokietija. Dabar nacionalines informacinės visuomenės plėtros programas turi visos Europos valstybės. Lietuva tokią programa, pavadinta "Nacionalinė informacinės visuomenės plėtros koncepcija" patvirtino 2001 m. 1995 m. liepos 12–13 d. Briuselyje įvyko pirmasis Europos Sajungos ir Centrinės bei Rytų Europos informacinės visuomenės forumas. Jo misija: suformuluoti pagrindinį tikslą – tolygiai plėtoti informacinės visuomenės raidą visose
Europos valstybėse. 2000 m. buvo priimtas Europos Sąjungos dokumentas "Europos veiksmų planas", kuriame buvo išdėstytos pagrindinės informacinės visuomenės kūrimo Europos Sąjungoje nuostatos. Šį dokumentą, lietuviškai pavadintą "Elektroninė Europa – informacinė visuomenė visiems", galima rasti Lietuvos Respublikos Seimo svetainėje (http://www.lrs.lt). Vėliau buvo parengtas papildomas dokumentas, kuriame aiškiai įvardijami uždaviniai valstybėms kandidatėms i Europos Sąjungą.
Lietuvoje pirmoji informacija apie informacinę visuomenę pasirodė po Europos Sąjungos ir Centrinės bei Rytų Europos pirmojo informacinės technologijos forumo 1995 metais. Lietuvos kompiuterininkų sąjunga viena pirmųjų
pradėjo apie tai pasakoti visuomenei. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis56.71 KB
Autoriusarca
Viso autoriaus darbų13 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasVilkevič
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacine visuomene (15) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Vilkevič
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą