Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informacija ir informacinė visuomenė>Informacinė visuomenė, nelygių galimybių problema

Informacinė visuomenė, nelygių galimybių problema

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Informacinė visuomenė. Kas yra ta informacinė visuomenė? Informacinės visuomenės veikimas. Bendra padėtis Lietuvoje. Elektroninė valdžia. (e. valdžia). Elektroninis švietimas (e. švietimas). E. švietimo problemos. E.švietimo problemų sprendimas. Privalomas kompiuterinio raštingumo cenzas valstybės tarnautojams. Pozityvieji informacijos visuomenės aspektai. Negatyvieji informacinės visuomenės aspektai ir nelygių galimybių problema. Informacinės visuomenės perspektyvos. Išvada.

Ištrauka

Šiandienos gyvenimas neįsivaizduojamas be tokių sąvokų kaip "informatika", "informacija", "informacinės technologijos", "informacinė visuomenė". Nekreipdami dėmesio į tariamo šių sąvokų (ypač "informacija") paprastumo įspūdį pastėbėsime, kad jos apibrėžiamos ir interpretuojamos įvairiai. Prof. K.V.Paulausko redaguotame kompiurerijos žodyne pateikiamos 5 sąvokos "informacija" traktuotės. Ko gero, jų yra daugiau. Pateiksime tokį informacijos apibrėžimą: "Informacija yra žinių, kurias žmogus gali suvokti, priimti ir panaudoti, visuma". Informacija gali būti perduodama žodžiu, raštu ar ryšio priemonėmis.
Sąvoka "informacinė visuomenė" vartojama demokratinės, atviros ir globalios pasaulio bendruomenės būsenai, išsivystymo lygiui bei vyraujančiai visuomenės narių veiklai apibūdinti, panašiai kaip anksčiau vartotos sąvokos "agrarinė" ar "industrinė" visuomenė. Kokiais požymiais ar ypatybėmis apibūdinama informacinė visuomenė ir kodėl pastarajį dešimtmetį apie tai tiek daug diskutuota visame pasaulyje?
Paskutinis XX a. dešimtmetis pasižymėjo ypatingais elektronikos, ryšių ir informatikos mokslų pasiekimais,naujų technologijų sparčia plėtra. Šių technologijų taikymas pagyveno ekonomiką, pagerino gyvenimą. Personaliniai kompiuteriai, didelio pralaidumo šviesolaidiniai telekomunikaciniai tinklai, internetas, palydovinio ryšių priemonės, elektroniniai duonemų bankai tampa įprastine ir būtina darbo, namų ūkio, laisvalaikio aplinka.
1998m., Bristolyje įvykęs Informacinės visuomenės forumas priėmė deklaraciją, kurioje pabrėžiama, kad svarbiausias informacinės visuomenės kūrimo tikslas yra sudaryti visiems piliečiams realias galimybes ir sąlygas gauti, nauoti ir platinti jiems reikalingą informaciją, laisvai reikšti savo idėjas ir nuomonę nepriklausomai nuo lyties, rasinės ar etninės kilmės, religinių bei politinių įsitikinimų, socialinės padėties ar pajamų. Informacinės visuomenės kūrimas suprantamas kaip visos šalies piliečių įtraukimas į šį procesą siekiant išmokyti juos gyventi ir veikti naujoje informacinių technologijų aplinkoje, apsaugoti nuo galimų socialinių problemų.
Informacinė visuomenė – tai atvira, išsilavinusi ir besimokanti visuomenė, kurios nariai moka, gali ir geba naudotis šalies bei pasaulio informacijos ištekliais, kuo geriau veikti šiuolaikinių informacinių technologijų alinkoje, o valdžios institucijos užtikrina piliečiams sąlygas ir galimybes geriau realizuoti savo teises bei sugebėjimus. Atigi informacinės visuomenės sąvoka apima visuomenės narių aprūpinią informacija, visuotinį ir nepertraukiamą visuomenės narių apmokymą bei kvalifikacijos kėlimą, reikalingos informacinės infrastruktūros bei teisinės aplinkos sukūrimą. Informacinė visuomenė tampa liberalia visapusiškų informacijos mainų visuomene, o informacija ir žinios tampa svarbiausiais naujos globalios visuomenės ištekliais.

Informacinės visuomenės veikimas.
Naujoje informacinėje aplinkoje kiekviną pilietį vis labiau veikia tam tikru būdu pateikiama bei struktūrizuojama informacija. Tai keičia nūdienos piliečio mentalitetą, teikia jam naujų galimybių realizuoti savo siekius bei pasirinkimo teisę. Žmonių veikla vis mažiau priklauso nuo atstumų tarp jų, vis greičiau bendraujama. Naujos technologijos keičia įprastines profesijas, atsiranda naujų darbo vietų, vyksta permainos rinkoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis119.55 KB
AutoriusSatori
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasasistentė O. Jurkevič
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacine visuomene nelygiu galimybiu problema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • asistentė O. Jurkevič
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą