Išplėstinė paieška
 
 
 

Informacinė visuomenė (4)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Informacinė visuomenė: dabartis ir perspektyvos. Pozityvieji ir negatyvieji informacinės visuomenės aspektai. Informacinės visuomenės perspektyvos. E. valdžia Lietuvoje ir Europos Sąjungoje. Kokia e.demokratijos ateitis?

Ištrauka

Šiandienos gyvenimas neįsivaizduojamas be tokių sąvokų kaip "informatika", "informacija", "informacinės technologijos", "informacinė visuomenė". Nekreipdami dėmesio į tariamo šių sąvokų (ypač "informacija") paprastumo įspūdį pastebėsime, kad jos apibrėžiamos ir interpretuojamos įvairiai. Prof. K.V.Paulausko redaguotame kompiuterijos žodyne pateikiamos 5 sąvokos "informacija" traktuotės. Ko gero, jų yra daugiau. Pateiksime tokį informacijos apibrėžimą: "Informacija yra žinių, kurias žmogus gali suvokti, priimti ir panaudoti, visuma". Informacija gali būti perduodama žodžiu, raštu ar ryšio priemonėmis. Kalbant apie moderniąją informacinę visuomenę reikia pabrėžti, jog ryšio priemonės kompiuterizuotos, taigi informacija perduodama ir kompiuteriais. Toliau kalbėsime apie būtent kompiuteriais perduodamą ir apdorojamą informaciją.
Terminą "informacinės technologijos" apibrėžti lengviau. Tačiau irgi galima jį traktuoti dvejopai. Svarbu, kaip interpretuojama sąvoka "technologija". Ją galima suprasti ir kaip atlikimo metodų bei priemonių visumą, ir kaip tų metodų bei priemonių panaudojimą. Taigi informacinės technologijos gali būti apibrėžiamos kaip informacijos kaupimo (saugojimo), apdorojimo (ir paieškos), pateikimo metodų ir priemonių sistema. Kita vertus, informacinės technologijos gali būti traktuojamos kaip aukščiau minėtos metodų ir priemonių sistemos taikymas praktiniams visuomenės uždaviniams spręsti. Reikia nepamiršti, kad technologija yra informacinė tik tada, kai jos taikymas pagrįstas visapusišku kompiuterių panaudojimu. Visapusiškas informacines technologijas naudojanti visuomenė ir yra informacinė, arba modernioji (postmodernioji), visuomenė.
Informacinei visuomenei būdinga daugybė naujų aspektų. Straipsnis nagrinės pozityviuosius ir negatyviuosius aspektus. Čia nepretenduojama aprėpti visą būdingų bruožų įvairovę ir smulkiai išvardinti visus požymius, tik norima aptarti esminius informacinės visuomenės aspektus (2 skirsnis). Bandoma įžvelgti ir tas kryptis, kuriomis turėtų vystytis informacines technologijas vartojanti visuomenė bent jau artimiausioje ateityje. Kai kurios tokios prognozės pateikiamos 3 skirsnyje. Straipsnio pabaigoje akcentuojami dalykai, kurie, autoriaus nuomone, yra opiausi informacinei visuomenei. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-15
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis19.03 KB
Autoriusincubus
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaVilniaus Mindaugo vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacine visuomene (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Vilniaus Mindaugo vidurinė mokykla / 12 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą