Išplėstinė paieška
 
 
 

Policijos darbas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Neblaivaus asmens sulaikymas. Agresyvaus pasipriešinimo pavyzdys. Policijos pareigūnų veiklos planas ir analizė. Nesankcionuota protesto akcija. Pasyvaus pasipriešinimo pavyzdys. Policijos pareigūnų veiklos planas ir analizė. Išvados.

Ištrauka

Vykdant nusikalstamumo prevenciją labai svarbu pašalinti sąlygas, kurios įtakoja polinkį nusikalsti. Viena iš tokių sąlygų yra alkoholinių gėrimų vartojimas. Neblaivus asmuo ne tik praranda tikslią judesių koordinaciją, bet ir žymiai sunkiau sugeba kontroliuoti savo emocijas, yra agresyvus ir linkęs į priešingą teisei elgesį. Todėl siekiant užkirsti kelią nusikaltimų skaičiaus augimui būtina be visų kitų priemonių kontroliuoti šių asmenų polinkį vartoti alkoholį.
Neblaivaus asmens sulaikymo situacija turbūt tankiausiai pasikartojanti policijos pareigūnams užtikrinant viešėją tvarką.
Šiuo metu vykstant įvairiems judėjimams ir žmogaus teisių demokratijai išplitus ypač populiarūs įvairūs taikūs susibūrimai – susirinkimai. Gan dažnai pasikartoja tokia susirinkimo atmaina, kaip nesankcionuota protesto akcija.
Šio rašto darbo tikslas atskleisti neblaivaus asmens sulaikymo bei nesankcionuotos protesto akcijos sąvokas, taktinius reikalavimus šiems veiksniams neutralizuoti. Išanalizuosiu neblaivaus asmens aktyvaus pasipriešinimo, bei nesankcionuotos akcijos pasyvaus pasipriešinimo pavyzdį, sudaryti ir išanalizuoti policijos pareigūnų veiklos planą neblaivaus asmens sulaikymo metu, bei nesankcionuotos akcijos metu.
Rašant šį darbą su literatūros problema nesusidūriau, plati internetinė bazė, nemažai yra norminės literatūros, policijos pareigūnų veiklą reglamentuojančių aktų, bei teisinės literatūros.

Neblaivių asmenų pasipriešinimo atvejų pasitaiko labai daug. Pateiksiu neblaivaus asmens pasipriešinimo policijos pareigūnams pavyzdį ir jo pagrindu atliksiu situacijos analizę.
PAVYZDYS:
Gediminas Rupšys 2005-04-10 apie 21 val. Kaune, Laisvės alėjoje, viešoje vietoje gėrė alkoholinį gėrimą – alų. Būdamas apsvaigęs nuo alkoholio asmuo kabinėjosi prie praeivių, šūkavo ir visais savo veiksmais pažeidė viešėją tvarką ir visuomeninę dorovę. Į įvykio vietą atvyko policijos patrulis ir kreipėsi į pažeidėją su reikalavimu nutraukti neteisėtą veiką. Minėtas asmuo nevykdė policijos pareigūnų teisėtų reikalavimų nutraukti neteisėtą veiklą, vengė sulaikymo, priešinosi, stumdė pareigūnus, keikėsi necenzūriniais žodžiais, įžūliai elgėsi, asmuo negalėjo koordinuoti savo judesių, tokiais veiksmais įžeidė pareigūnų garbę ir orumą (atsakomybė numatyta Administracinių teisės pažeidimų kodekso 187 straipsnio 2 dalyje). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-22
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai13
Dydis24.53 KB
AutoriusAidas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasViešojo saugumo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Policijos darbas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą