Išplėstinė paieška
 
 
 

Deviantinis elgesys

  
 
 
12345
Aprašymas

Įvadas. Kas yra deviantinis elgesys? Veiksnių, nulemiančių paauglių devintinį elgesį, grupės. Išvados.

Ištrauka

Paskutiniu metu vis dažniau susiduriu su įvairios aplinkos žmonėmis. Jeigu iki šiol mano aplinkoje buvo kalbėta apie tai kas yra gera, dora ir teisinga, stengiamasi rodyti ir matyti tik tai kas gražu, tai dabar visa tai yra tik viena medalio pusė. Pradėjus studijuoti socialinę pedagogiką kasdien išgirstu apie tai kas vyksta aplink mus, apie tai kokios problemos aktualiausios šių laikų mūsų visuomenei. Kaip bebūtų gaila, tų problemų yra daug ir jų nemažėja. Pasirinkta esė tema "Nepilnamečių deviantinis elgesys tai gyvenimo būdas ar neišvengiamybė" yra aktuali šių laikų tema. Tai tema susijusi su problema. Šiai temai panagrinėti pasirinkau dviejų autorių knygas I.Leliūgienės ir G.Kviskienės ir bandysiu įrodyti, kad nepilnamečių deviantinis elgesys yra neišvengiamybė.
Lietuva pirmauja pagal nusikalstamumą, savižudybių skaičių, alkoholio vartojimą. Šie rodikliai yra vieni didžiausių Europoje. Ir tai nekelia džiaugsmo ar pasididžiavimo. Atvirkščiai – priverčia susimąstyti kodėl taip yra, kur viso to priežastys. Iš pirmo žvilgsnio priežastys atrodo paprastos. Bent jau paprastos tiems, kurie neįsigilina į jas. Geriau įsigilinus matyti, kad viso to priežastys ir juo labiau pasekmės yra labai rimtos. Visa tai telpa į deviacijos sąvoką.
Kas yra deviantinis elgesys? Pasak V. Pruskaus – "tai elgesys, laikomas netoleruotinu arba pažeidžiančiu socialines normas". I. Leliūgienė šią sąvoką apibrėžia šiek tiek plačiau. " paaugliai, kurių elgesys neatitinka normą ir skiriasi nuo visuomenėje priimtų taisyklių, normų, vadinamas SUNKIU arba SUNKIAI AUKLĖJAMU. Sunkiai auklėjamo paauglio elgesys, veikla, nepaisanti jokių visuomenėje priimtų bei nustatytų normų bei taisyklių, mokyklinėje literatūroje apibūdinama DEVIACIJOS sąvoka". Analizuojant įvairią mokslinę literatūrą, pastebėta, kad tokiam, visuomenės taisyklių neatitinkančiam elgesiui, kuris dažnai aprašomas, kaip įvairūs nukrypimai nuo priimtinų socialinių normų, apibūdinanti yra naudojamos labai įvairios sąvokos: nevisuomeniškas, asocialus, deviantinis, antiasocialus, antivisuomeniškas, nusikalstamas, kriminalinis, amoralus, delinkventinis elgesys ir kitos panašios sąvokos. Daugumai šios sąvokos asocijuojasi su nepilnamečiais, paaugliais. Žinoma devintais gali būti ne tik paaugliai, bet ir suaugę žmonės. Tuo labiau, kad deviantinis elgesys gali būti ir teigiamas ir neigiamas. Pvz.: gyvenime pasitaiko atvejų, problemiškų situacijų, kada žmogus turi pasielgti netipiškai, netgi priešingai elgesio normoms. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-20
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis263.32 KB
Autoriussandra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasPociūtė
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Deviantinis elgesys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Pociūtė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą