Išplėstinė paieška
 
 
 

Asocialus elgesys

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Asocialaus elgesio samprata. Elgesio nukrypimo kriterijai. Asocialaus elgesio formos. Išvados.

Ištrauka

Pastaruoju metu Lietuvoje yra susidariusi gana sudėtinga ir net grėsminga kriminogeninė padėtis. Ją apibūdinant, galima išskirti keletą nepageidaujamų tendencijų:
1. Per paskutiniuosius dešimtmečius bendras nusikaltimų lygis labai išaugo.
2. Bendrame nusikalstamumo fone vis didėja ir nepilnamečių nusikalstamumo lygis.
3. Plečiasi nepilnamečių teisės pažeidėjų socialinė bazė. Nors pagrindinė teisės pažeidėjų dalis išauga dėl nepalankių formavimosi sąlygų šeimoje, tačiau pastaruoju metu jų gretas vis dažniau papildo vaikai ir paaugliai iš išoriškai normalių šeimų.
4. Greta įprastinių, tradicinių asocialaus elgesio formų, tokių kaip valkatavimo, kūno sužalojimų, vagysčių, vandalizmo aktų ir pan., paplito santykinai naujos asocialaus elgesio formos – toksikomanija, narkomanija, prostitucija, organizuotas nusikalstamumas.
5. Įvairaus elgesio nukrypimai pastebimi vis jaunesniame amžiuje, t.y. pirmuosius elgesio normų pažeidimus padaro vis jaunesni paaugliai ir net pradinių klasių mokiniai.
Atsižvelgiant į minėtas negatyvias tendencijas, taip pat į sudėtingą Lietuvos socialinę – ekonominę padėtį, vargu ar artimiausiais metais galima tikėtis teigiamų kriminogeninės padėties poslinkių.
Kalbant apie asocialaus elgesio sampratą, pirmiausia reikia pabrėžti tą esminį faktą, kad asocialus elgesys – tai polideterminuotas reiškinys, kuriam formuojantis sąveikauja įvairaus lygmens faktorių grupės. Prie jų galima priskirti makrosocialinius faktorius – bendras socialines – kultūrines – etnines aplinkos charakteristikas, kurios nulemia bendriausius asmenybės socializacijos ypatumus. Antra grupė – socialiniai – psichologiniai faktoriai, kurie atspindi asmenybės artimiausios aplinkos ypatumus – šeimoje ir bendraamžių grupėje priimtas elgesio normas, vertybių sistemą, asmenybės bei kitų žmonių tarpasmeninių santykių pobūdį. Trečia grupė – individualūs – asmenybiniai faktoriai, kurie reprezentuoja nepakartojamas asmenybės savybes ar bruožus.
Sąvoka "asocialus" nėra suprantama vienareikšmiškai. Vienais atvejais asocialus elgesys apibūdinamas kaip "nevisuomeniškas, kenkiantis visuomenei", kitais – kaip nepaisantis visuomenės, pasireiškiantis neatsižvelgiant į egzistuojančias vertybes ir normas (šiuo atveju tik numanoma, kad toks nejautrumas socialinėms normoms gali būti potencialiai žalingas), dar kitais atvejais asocialus elgesys aprašomas kaip įvairūs nukrypimai nuo priimtų socialinių normų. Asocialus elgesys nebūtinai visuomet yra antisocialus, t. y. visais atvejais darantis didelę žalą grupės ar visuomenės funkcionavimui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-11
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis12.94 KB
AutoriusRam
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Asocialus elgesys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2007-01-28 IP: 85.232.139.101
    manija2004 sako

    Šiap darbas gal ir nieko, tačiau nėra išnašų.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą