Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Aplinka ir vaiko raida (2)

Aplinka ir vaiko raida (2)

  
 
 
123456
Aprašymas

Aplinka ir vaiko raida. Kūdikio vystymasis nuo gimimo iki 2 metų amžiaus. 2- 4 metų amžiaus vaiko vystymasis. 4-6 metų amžiaus vaiko vystymasis. 6-11 metų amžiaus vaiko vystymasis. Išvados.

Ištrauka

Vaikas ir paauglys auga ir bręsta veikiamas biologinių ir socialinių veiksnių.Todėl kalbėti apie jo augimą ir vystymąsi, organizmo savybes galima tik gerai žinant augimo ir vystymosi dėsnius bei vaiko augimo sąlygas. Vaiko pasaulio pažinimas prasideda namų aplinkoje, tarp artimų žmonių.Čia jis pradeda tarti pirmuosius žodžius, žengti pirmuosius netvirtus žingsnelius, siekiant pažinti, suvokti daiktus ir jį supančią aplinką.Vaikui turėtų būti suteikiamos geriausios sąlygos augimui tam, kad vaikas augtų sveikas, vystytųsi tiek fiziškai, tiek protiškai.Vaiko raidai labai svarbi jį supanti aplinka. Tėvai turėtų saugoti vaikus nuo neigiamai veikiančios aplinkos.Toliau vaiko pasaulio pažinimas vyksta lopšelyje, veliau darželyje ir t.t. Taip po truputį vaikas mokydamasis tampa visavertis individas.
Šių dienų biologija , remdamasi materialistine pasaulėžiūra, pripažįsta paveldimumo svarbą įvairioms organizmo savybėms bei sugebėjimams formuotis.Kartu nurodoma, kad paveldėti požymiai, veikiant aplinkos sąlygoms,gali kisti.
Raidos psichologijai neįdomūs asmenybių skirtumai, ją domina tik panašumai. Juk visi pradedame vaikščioti vienerių, o kalbėti- dvejų. Būdami vaikai, visi žaidėme socialinius žaidimus, rengdamiesi rimtiems gyvenimo darbams. Visi šypsomės ir verkiame, mylime ir nekenčiame, retkarčiais prisimename, kad kada nors mirsime.
Kaip nurodo S.Grombachas (1983) , žmogaus augimas ir vystymasis vyksta trimis kryptimis. Viena iš jų - tai genetiškai užprogramuotas ir neišvengiamas natūralus biologinis organų ir sistemų vystymasis.Jį gali pakeisti tik ypatingos sąlygos arba labai stiprūs veiksniai. Dėl įvairių priežasčių ląstelių molekulėse gali pakisti medžiagų apykaita, o per ją galima veikti paveldimumo mechanizmą, ir jis gali keistis, įgyti naujų savybių.Antroji kryptis - tai gyvenimiškoji patirtis, naujai susidarantys sąlyginiai ryšiai smegenyse, kurie formuojasi nuolat ir atsitiktinai susiduriant su aplinka.Trečiąją kryptį suprantame kaip tikslingą žmogaus veiklos reguliavimą, sistemos vystymąsi ir tobulinimą.Tai kryptis, kada specialiai apmokoma vienos ar kitos veiklos arba sistema treniruojama.Pastarosios dvi kryptys - tai žmogaus, kaip socialinės būtybės, vystymosi keliai.Visas tris minėtas kryptis galima aptikti ir stebėti augant ir vystantis įvairiems organams ar sistemoms..Augimas ir vystymasis - tai du tarpusavyje glaudžiai susiję, vienas kitą keičiantys ir papildantys procesai.
Visiems vaiko raidos etapams būdingi tam tikri dėsniai, kuriuos lengviausia suprasti skirstant vaikus i amžiaus grupes: kūdikio vystymasis nuo gimimo iki 2metų, 2- 4 metų amžiaus vaiko vystymasis, 4- 6 metų amžiaus vaiko vystymasis, 6-11 metų amžiaus vaiko vystymasis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-12
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis18.11 KB
Autoriusrita
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Aplinka ir vaiko raida [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą