Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Viešasis administravimas OECD (Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija) šalyse: Jungtinėse Amerikos Valstijose, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje

Viešasis administravimas OECD (Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija) šalyse: Jungtinėse Amerikos Valstijose, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Trumpai apie Ekonominio Bendradarbiavimo ir Plėtros Organizaciją (EBPO). Australija. Politinė sistema. Nacionalinė socialinė ir ekonominė politika. Partijų politinės idėjos. Visuomenės spaudimas. Administracinė sistema. Reformų paketo turinys. Įgyvendinimo procesas. Įvykdytos reformos. Naujoji Zelandija. Socialinės ir ekonominės jėgos: bendrieji bruožai. Globalinės ekonominės jėgos. Nacionalinė socialinė ir ekonominė politika. Politinė sistema. Naujos valdymo idėjos. Visuomenės spaudimas. Administracinė sistema. Reformų paketo turinys. Įgyvendinimo procesas. Įvykdytos reformos.

Ištrauka

Šiame darbe mes pateiksime viešojo administravimo padėties apžvalgą ir analizę EBPO šalyse: Jungtinėse Amerikos Valstijose, Australijoje bei Naujojoje Zelandijoje. Parodysime pokyčius, kurie šių šalių viešajame sektoriuje vyko pastaraisiais dešimtmečiais.

1961 m. JAV ir Kanadai prisijungus prie Europos ekonominio bendradarbiavimo organizacijos (angl. OEEC – Organisation for European Economic Co-operation), vienijusios Europos šalis bendram tikslui – atstatyti po II-ojo Pasaulinio karo sugriautą ekonomiką, buvo įkurta Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (angl. Organisation for Economic Co-operation and Development - OECD). EBPO centrinė būstinė yra Paryžiuje.

EBPO dažniausiai yra apibūdinama kaip turtingų valstybių klubas, dalyvavimas kuriame valstybei suteikia prestižą, didina jos įtaką tarptautinėje bendruomenėje. Kitas populiarus EBPO apibūdinimas – pasaulinis idėjų generatorius ("think - tank"), neakademinis universitetas. Tai unikalus forumas, kuriame valstybės diskutuoja, dalijasi patirtimi bei plėtoja naujas ekonominės bei socialinės politikos gaires, kurios vėliau perkeliamos į praktinį valstybių gyvenimą.

EBPO svarstomų klausimų spektras yra labai platus – nuo makroekonominių iki aplinkosauginių, švietimo, mokslo, technologijų, inovacinių. Kitos tarptautinės ekonominės organizacijos ir finansinės institucijos aukštai vertina EBPO ruošiamas tyrimais bei analizėmis pagrįstas studijas, kurios įvertina atskirų valstybių vykdomą politiką konkrečioje srityje. EBPO yra sukaupusi vieną išsamiausių statistikos bazių.
EBPO sprendimai nėra privalomi, tačiau valstybės gali susitarti "įforminti" sprendimus, sukurdamos "minkštosios teisės" instrumentus (pvz. Deklaracija dėl tarptautinių investicijų ir daugiašalių įmonių veiklos) ar net teisiškai įpareigojančius susitarimus (pvz. Konvencija dėl kovos su užsienio viešųjų pareigūnų papirkinėjimu tarptautiniuose verslo sandoriuose).

Šiuo metu EBPO priklauso 30 valstybių: Airija, Australija, Austrija, Belgija, Čekija, Danija, Didžioji Britanija, Graikija, Islandija, Ispanija, Italija, Japonija, JAV, Kanada, Lenkija, Liuksemburgas, Meksika, Naujoji Zelandija, Nyderlandai, Norvegija, P. Korėja, Portugalija, Prancūzija, Slovakija, Suomija, Švedija, Šveicarija, Turkija, Vengrija ir Vokietija.

EBPO vis labiau savo veiklą nukreipia ne tik į valstybes – nares, bet taip pat siūlo savo sukauptą analitinę ekspertizę besivystančioms ar kitoms bendradarbiavimu su EBPO suinteresuotoms valstybėms. Šiuo metu EBPO palaiko ryšius su daugiau nei 70 valstybių, siekiančių glaudesnio bendradarbiavimo su EBPO ar narystės šioje organizacijoje. Viena iš tokių valstybių yra Lietuva. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-08
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis18.36 KB
Autoriusgintare
Viso autoriaus darbų13 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasR. Poškuvienė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKauno humanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Viesasis administravimas OECD (Ekonominio bendradarbiavimo ir pletros organizacija) salyse Jungtinese Amerikos Valstijose Australijoje Naujojoje Zelandijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • R. Poškuvienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą