Išplėstinė paieška
 
 
 

Nuomos sutartis

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Nuomos sutartis. Finansinė nuoma – lizingas. Įmonės nuoma. Išvados.

Ištrauka

Istorinės aplinkybės susiklostė taip, kad sutartis tapo vienu iš svarbiausių civilinės apyvartos atributų. Dėl šios priežasties sutarčių teisė susiformavo kaip atskiras institutas. Visų šalių civiliniai ir prekybos kodeksai turi detalizuotas teisės normas, reguliuojančias sutartinius prievolinius santykius, reglamentuojančias konkrečias sutartis ir šalių teises bei pareigas, kylančias iš sutarčių.
Sutartis yra įstatymo galią sutarties šalims turintis teisinio pobūdžio aktas, įforminantis sutarties šalių priešpriešinius įsipareigojimus ir yra teisinį santykį patvirtinantis bei įrodantis dokumentas, sutartinės atsakomybės pagrindas.
Taigi, apibendrinus sutarties apibrėžimą, šiame darbe bus kalbama konkretesne tema – nuomos sutartis, į kurią įeina finansinė nuoma – lizingas bei įmonės nuoma.
Turto nuomos sutartimi vadinama tokia sutartis, kuria viena šalis (turto savininkas ar įgaliotas asmuo), tai yra nuomotojas arba arenduotojas, įsipareigoja kitai sutarties šaliai, tai yra nuomininkui arba arendatoriui, suteikti turtą laikinai naudoti ir valdyti už sutartą sutartyje kainą, kurią nuomininkas arba arendatorius privalo sumokėti nustatytu sutartyje laiku. Nuomos sutarties ypatybė yra ta, kad ją gali sudaryti tik savininkas. Nuomos sutartis sudaryta ne savininko ir be jo sutikimo laikoma savininko nuosavybės teisių pažeidimu ir yra pagrindas ją pripažinti negaliojančia. Nuomininko sudaryta nuomos sutartis, savininkui sutikus ar nuomos sutartyje numatytomis sąlygomis, yra vadinama subnuoma. Nuoma, suteikianti nuomininkui teisę gauti pajamas, vadinama arenda.
Visų nuomos sutarties rūšių forma gali būti tik rašytinė. Atskirų nuomos rūšių sutartys įstatymų numatyta tvarka privalo būti registruojamos (žemės nuoma, įmonės nuoma ir kita).
Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas numato komercinę nuomą (arendą) ir vartojimo nuomą. Komercinei nuomai priskirtinos transporto priemonių nuoma teikiant vairavimo ir techninės priežiūros paslaugas, pastatų, statinių ar įrengimų nuoma, įmonės nuoma, žemės nuoma gamybos tikslams, finansinė nuoma – lizingas, gyvenamųjų patalpų nuoma komerciniams tikslams skirtuose objektuose – viešbučiuose, nakvynės namuose, poilsio namuose ir sanatorijose, kempinguose ir kituose turizmui bei kelionėms skirtuose objektuose (1 priedas). Kitos nuomos rūšys priskirtinos vartojimo nuomai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-23
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai1
Dydis15.06 KB
AutoriusBrigita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nuomos sutartis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Panevėžio kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą