Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Pamatiniai valstybės organizavimo principai

Pamatiniai valstybės organizavimo principai

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Teorinė dalis. Valstybės principai - tikslai Konstitucijoje. Bendra samprata. I konstitucijos skirsnis: Lietuvos valstybė. III skirsnis: visuomenė ir valstybė. IV skirsnis: tautos ūkis ir darbas. XIII skirsnis: užsienio politika ir valstybės gynimas. Pamatiniai valstybės organizavimo principai. Bendra samprata. Demokratinės valstybės principas. Respublikinės valstybės principas. Nepriklausomos valstybės principas. Teisinės valstybės principas.

Ištrauka

Valstybė – tai politinių, teisinių ir ekonominių institucijų visuma, užtikrinanti tam tikros teritorijos ir jos gyventojų interesų apsaugą; tai organizuota politinė bendruomenė, turinti aukščiausiąją valdžią.
Taip valstybę galima apibrėžti šiais laikais, tačiau kaip visuomenės organizavimosi forma bei jos interesus tenkinantis darinys, ji yra ilgos istorinė raidos socialinis fenomenas. Pirmykštės bendruomeninės santvarkos laikais valstybės nebuvo. Pirmosios jų – senovės Egiptas, Šumeras, Babilonas, Asirija ir kitos – susidarė IV tūkstantmečio gale bei III tūkstantmetyje pr. Kr.
Šiais laikais kiekvienas žmogus gyvena valstybės forma organizuotoje ir iš esmės teisės normų reguliuojamoje visuomenėje. Kiekvienoje valstybėje veikia joje priimti įstatymai, kiti teisės aktai, reguliuojantys įvairius žmonių tarpusavio santykius. Nė viena žmonių visuomenė negali normaliai vystytis ir gyvuoti, jei nepaisomos joje galiojančios elgesio normos ir taisyklės, todėl, kad valstybėje vyrautų tvarka ir drausmė, jos piliečiai turi žinoti bent svarbiausias joje galiojančias bendravimo taisykles ir elgtis taip, kaip to reikalauja jos įstatymai.
Valstybės principai – tikslai yra abstrakčiai postuluojami. Jie nukreipia, abstrakčiai nusako, kas kuo ir kaip turėtų būti, iš ko gauti paramą ir panašiai. Šiuose principuose – tiksluose pamatinis žodis yra būtent valstybė: valstybė remia, valstybė saugo, valstybė prižiūri, valstybė gina ir t.t. Tad galima teigti, jog valstybė, kaip organizuota (susikūrusi, sutelkusi visuomenės jėgas) politinė bendruomenė, įsipareigoja atlikti pačias reikšmingiausias bei atsakingiausias funkcijas.
I Konstitucijos skirsnis, 13 str. 1d. – "Lietuvos valstybė globoja savo piliečius užsienyje." Galima teigti, jog šiuo straipsniu, valstybė įsipareigoja globoti savo piliečius svečioje šalyje, kad ir kur jie bebūtų, kad ir kas beatsitiktų, nesudaro sunkumų jiems išvykti. Tad valstybės pilietis nėra varžomas, jis gali laisvai keliauti, neribojama jo laisvė ir užtikrinama globa bei apsauga. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-16
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis19.48 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pamatiniai valstybes organizavimo principai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą