Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Pagrindiniai valstybės aparato organizacijos ir veiklos principai

Pagrindiniai valstybės aparato organizacijos ir veiklos principai

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Valstybės apibūdinimas. Valstybės istorija. Valstybės susidarymo teorijos. Valstybės susiformavimo priežastys. Valstybės požymiai ir funkcijos. Valstybės aparatas. Pagrindiniai valstybės aparato organizacijos ir veiklos principai. Išvados.

Ištrauka

Kadangi kiekviena valstybė yra tam tikra bendrija, o kiekviena bendrija yra susikūrusi dėl kokio nors gėrio, akivaizdu, kad visos jos siekia kokio nors gėrio, o labiausiai ir aukščiausiojo gėrio siekia ta bendrija, kuri yra visų svarbiausioji ir apima visas kitas; ši bendrija ir vadinama valstybė arba pilietinė bendrija.

Iš kelių kaimų susidedanti baigtinė bendrija yra valstybė, jau pasiekusi, jei galima taip pasakyti, visiško sau pakankamumo lygį, susidariusi gyvenimo, o gyvuojanti gero gyvenimo labui. Todėl kiekviena valstybė, kaip ir ankstesnės bendrijos, yra nulemta pačios prigimties, nes valstybė yra jų tikslas ir prigimtis yra tikslas – juk koks yra kiekvienas dalykas pasibaigus jo tapsmui, tokią ir sakome esant jo prigimtį. Tad iš viso to aišku, kad valstybė yra prigimties nulemtas dalykas ir kad žmogus iš prigimties yra pilietinis gyvūnas.

Valstybė iš prigimties yra pirmesnė už kiekvieną atskirą žmogų: juk jei žmogus, būdamas atskirtas, nėra sau pakankamas, jo santykis su visuma yra panašus į kitų dalikų santikį su visuma, o tas, kuris negali įsijungti į bendriją ar yra sau pakankamas ir nieko nestokoja, nėra ir valstybės dalis.

Teisingumas yra valstybės pradas, nes teismas, kuris sprendžia, kas teisinga, yra piliečių bendrijos nustatyta tvarka.

Akivaisdu, kad valstybė, tapdama vis vieningesnė, jau nebebus valstybė, nes valstybė iš prigimties yra tam tikra dauguma, o tapdama vis vieningesnė, iš valstybės ji pavirs ūkiu, iš ūkio – žmogumi: ūkis yra vieningesnis už valstybę, o vienas žmogus – už ūkį. Tad jei kas nors ir įstengtų tai įgyvendinti, vis dėlto nevertėtų to daryti, nes tai valstybę sunaikins. Valstybė juk susideda ne tik iš daugybės žmonių, bet ir iš skirtingos rūšies žmonių, nes iš vienodų valstybė nesusidaro, o tai, iš ko turi susidaryti vienovė, privalo būti skirtingos rūšies. Būtent tuo skirsis valstybė ir nuo genties.

Apie šiuos ir kitus, nemažiau idomius ir svarbius, aspektus savo veikaluose svarstė tokie mokslininkai kaip Aristotelis savo "Politikoje ", Sokratas - "Valstybėje" ir kiti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-25
DalykasViešojo administravimo kursinis darbas
KategorijaViešasis administravimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai12
Dydis75.79 KB
AutoriusTea
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pagrindiniai valstybes aparato organizacijos ir veiklos principai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą