Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Valstybė konstitucinėje teisėje

Valstybė konstitucinėje teisėje

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Valstybės samprata. Valstybė, jos elementai ir socialinė funkcija epochų kaitos akivaizdoje. Valstybės elementas: tauta. Valstybės elementas: teritorija. Valstybės elementas: valstybės valdžia. Valstybės teisinės savybės. Valstybė – juridinis asmuo. Valstybės suverenitetas. Valstybės funkcijos. Išvados.

Ištrauka

Tema. Valstybė konstitucinėje teisėje – tema aktuali šiuolaikinėje teisinėje visuomenėje, kadangi visi teisės subjektai turėtų žinoti kokias savybes turi valstybė, kokias funkcijas ji atlieka, kokią vietą valstybėje užima tauta, teritorija, valdžia.
Darbo tikslas.
Sužinoti kokia yra valstybės vieta konstitucinėje teisėje.
Suvokti kokią svarbą turi tauta, teritorija, valdžia valstybės vaidmenyje.
Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti valstybės vaidmenį konstitucinėje teisėje;
2. Apibūdinti valstybės požymius;
3. Suvokti valstybės funkcijų svarbą;
Darbo aktualumas ir naujumas. Darbo aktualumas grindžiamas tuo, kad kiekvienoje srityje yra susiduriama su valstybe ir jos dalimis. Medžiaga galėtų būti naudinga tiems, kurie toliau tirs valstybės sampratą konstitucinėje teisėje.
Metodai. Informacija buvo surinkta ir susisteminta išanalizavus teisės aktus, internetinę bei teisinę literatūrą.
Darbo struktūra. Darbą sudaro įvadas, dėstymas, išvados. Įvade kalbama apie darbo tikslus, metodus, aktualumą. Dėstyme kalbama apie valstybę, jos sandarą, funkcijas. Išvadose pateikti darbo rezultatai.
Valstybė – daugelio konstitucinių teisinių santykių subjektas. Nors valstybės sampratos klausimas visų pirma priklauso moklso apie valstybę tyrimų sričiai, jo ir konstitucinėje teisėje negalima apeiti. Sąvoka "valstybė" – daugiareikšmė. Nepaisant šios sąvokos daugiareikšmiškumo, dominuoja du požiūriai. Vieni valstybę sieja su visuomene, joje regitam tikrą kolektyvinio gyvenimo būdą, teisiškai apibrėžtą tautos politinį statusą, kiti linkę valstybę tapatina su svarbiausiu jos elementu – valdžia. Vieniems – idėja, kitiems – visuomenės gyvenimo realybė, tretiems – abstrakcija, ketvirtiems – visą visuomenę jungianti organizacija, pnkti valstybėje mato valdžią, kuriai paklūsta tauta, o dar kitiems valstybė yra tam tikras tautos gyvenimo būdas.
G. W. F. Hėgeliui valstybė buvo tokia bendrų tikslų sritis, kurioje įgyvendinama laisvės idėja, išreiškianti pažangą žmonijos dvasios istorijoje. "Grynojo" teisininko akimis valstybė visų pirma yra tam tikra tvarka. Taip valstybė sutapatinama su teise, t.y. su tam tikra tvarka, joje regint valstybės esmę ir paskirtį. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-14
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis22.55 KB
Autoriusanna
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybe konstitucineje teiseje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą