Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Organizacinė psichologija>Konfliktai ir jų sprendimo strategijos

Konfliktai ir jų sprendimo strategijos

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įžanga. Konflikto apibrėžimas ir jo rūšys. Konfliktų dinamika. Konfliktų sprendimo būdai. Išvados.

Ištrauka

Konfliktai yra vienas pagrindinių socialinių reiškinių, nuolatos kylančių tarp draugų ir priešų, tarp tėvų ir vaikų, tarp vyro ir žmonos, tarp įvairiausių žmonių grupių. Juos tyrinėja ne tik socialinė psichologija, bet ir kiti mokslai (filosofija, socialogija, logika, teisė, medicina ir kt.).
Viena dažniausiai pasitaikančių priežasčių dėl ko kyla konfliktai – nesugebėjimas pažvelgti į situaciją lanksčiai, be išankstinių nuostatų. Į konfliktą su aplinkiniais lengviausiai įsivelia užsispyrę, inertiški žmonės, nepakenčiantys prieštaraujančio elgesio. Konfliktiški yra tie žmonės, kurių pagrindinis gyvenimo tikslas – bet kokia kaina iškovoti aplinkinių pripažinimą, užimti prestižinę vietą visuomenėje. Konfliktams palankios sąlygos ir tuomet, kai yra keliami nerealūs reikalavimai aplinkai, sąlygoti per didelio savojo Aš idealizavimo. Tokiu atveju žmogus ima jaustis pranašesnis už kitus, mano esąs teisuolis, neklystantis, galintis nurodinėti. Konfliktus taip pat gali sąlygoti pernelyg didelis konformizmas.
Liepsnojant konfliktui, galimybė lengvai susitaikyti itin menka. Konfliktuodami turime tikslą atstatyti pažeistą vertę, todėl nusileisti "priešininkui" yra sunku. Dažniausiai manome, jog liks neatkurta savoji vertė, todėl už savigarbą yra kovojama, deja, ne visada etiškomis priemonėmis.
Konflikto atomazgą nutolina ir kiti veiksniai. Konfliktuodami prarandame laiko perspektyvą, telkiame dėmesį tik į tai, kas vyksta dabar. Mūsų mąstymas pasidaro fiksuotas: ginčydamiesi naudojamės vis tais pačiais argumentais, nesistengiame į situaciją pažiūrėti nauju aspektu.
Dėl didelės konfliktų įvairovės jų pažinimas nėra gilus, nėra vieningo mokslinio apibrėžimo, dėl to psichologinėje literatūroje tenkinamasi negalutiniais, "darbo" apibrėžimais. Vienas iš tokių būtų, kad konfliktas – tai maždaug vienodo stiprumo, bet priešingos krypties jėgų saveika, tai yra nesuderinamų motyvų, interesų, nuomonių, nuotaikų susidūrimas. Konfliktas visada sukelia stiprius emocinius išgyvenimus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-16
DalykasOrganizacinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Organizacinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis15.49 KB
AutoriusZivile
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfliktai ir ju sprendimo strategijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Socialinių mokslų kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą