Išplėstinė paieška
 
 
 

Trumpalaikė atmintis

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Trumpalaikė atmintis. Trumpalaikės atminties talpa. Informacijos išnykimas ir interferencija. Proaktyvi ir retroaktyvi interferencijos. Informacijos atsiminimas iš trumpalaikės atminties. Laisvas ir nuoseklus prisiminimas. Vietos eilėje efektas prisiminimui. Kartojimas. Informacijos atgaminimas trumpalaikėje atmintyje. Atpažinimas. Stenbergo užduotis. Stenbergo rezultatai. Kodai trumpalaikėje atmintyje. Verbaliniai kodai. Semantiniai kodai. Vizualiniai kodai. Darbinė atmintis. Centrinė vykdomoji dalis.

Ištrauka

Pirminė atmintis, elementarioji atmintis, greitoji atmintis, trumpalaikė atmintis, laikinoji atmintis, darbinė atmintis priklauso tai pačiai žmogaus informacijos apdorojimo sistemai. Taigi trumpalaikė atmintis yra pirmoji atminties struktūra, kurią mes jau suvokiame egzistuojant. Tačiau nors mes ir žinome kas yra trumpalaikėje atmintyje, mes nebūtinai suprantame procesus, vykstančius šioje atminties struktūroje.
Trumpalaikė atmintis dažnai dar vadinama darbine atmintimi. Šie du terminai reikalingi, nes trumpalaikė atmintis perteikia paprastesnę idėją. Tai terminas, kurį dažniausiai vartojame pabrėždami informacijos patekimą ir naujos informacijos laikymą. Taigi kai yra greitai parodoma eilė skaičių ir reikia juos prisiminti, mes esame linkę vartoti trumpalaikės atminties terminą. Trumpalaikėje atmintyje informacija yra išlaikoma apie 15 – 20 sekundžių.
Terminas darbinė atmintis yra naujesnis savo kilme nei trumpalaikė atmintis ir naudojamas protinei veiklai apibrėžti. Darbinė atmintis yra tarsi darbastalis, kur vyksta visi protiniai ir pažintiniai procesai. Taigi, kai žodžių reikšmės yra atsimenamos iš ilgalaikės atminties ir sudedamos į sakinį, darbinė atmintis yra ten, kur vyksta logiškas sudėjimas.
Jeigu yra pateikiama dešimties skaičių seka, žmonės dažniausiai negali prisiminti daugiau nei septynių iš visų skaičių. Pasak Miller, visi žino, jog trumpalaikės atminties talpa yra ribota ir remiantis daugelio tyrimų rezultatais, ši atminties struktūra talpina maždaug septynis informacijos elementus (7-+2). Iš tikrųjų trumpalaikės atminties talpa buvo žinoma jau seniai ir buvo naudojama pirmuosiuose intelekto testuose. Mažų vaikų ir suaugusiųjų su mažesniu už normalų intelektu trumpalaikės atminties apimtis yra mažesnė.
Miller trumpalaikės atminties talpą įvardijo kaip "stebuklingą skaičių septyni plius ar minus du". Mes galime priimti tikrai didelį kiekį informacijos savo sensorine atmintimi ir saugoti ją neribotos talpos ilgojoje atmintyje, tačiau informacijos kelias tarp sensorinės ir ilgosios atminties yra keblus. Čia mes susiduriame su ribota trumpalaikės atminties talpa. Tačiau šią talpos ribą mes galime praplėsti informacijos vienetus grupuodami ir taip paversdami juos labiau įsimenamais ir įdomesniais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-30
DalykasKognityvinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis13.88 KB
Autoriusjuste
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasFilosofijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Trumpalaike atmintis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą