Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Vaikai, turintys Dauno sindromą. Ugdomojo proceso ypatybės

Vaikai, turintys Dauno sindromą. Ugdomojo proceso ypatybės

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Psichologinis požiūris į vaiką su Dauno sindromu. Ligos priežastys. Simptomai. Vaiko su Dauno sindromu ugdymas. Vaiko su Dauno sindromu ugdymo institucijos. Dauno liga sergančio vaiko ugdymo rekomendacijos tėvams. Išvados.

Ištrauka

Mes dar šiandien mokomės į neįgalų vaiką žiūrėti kaip į dvasingą būtybę, o ne vien kaip į biologinę masę. Reikėtų ir mūsų visuomenei pažvelgti į tokį žmogų taip, kaip žvelgiame į save pačius. Suprasti, kad mes visi vienodi ir jau rytoj galime atsidurti šalia tų, kuriuos šiandien paniekiname kaip nevisaverčius vien dėl to, kad jie yra neįgalūs. Jie yra tokie kaip mes, o kai kurie net geresni už mus.
Žymaus anglų psichiatras Rolandas Laingas bandė apmąstyti, kas yra neįgalieji ir kas esame mes, sveikieji. Jo darbai buvo pagrindas teorijos, kuri teigė, kad neįgaliųjų apskritai nėra. Žmonijos suskirstymas į sveikuosius ir sergančius įvyksta daugumos valia. Mes, kurių yra daugiau, esame nutarę, kad mūsų mąstymas yra teisingas ir sveikas. O tie, kuriuos vadiname sergančiais, mąsto kitaip nei mes. Todėl būdami stipresni, mes (nes mūsų daugiau) sutarėme, kad jie yra ligoniai – nenormalios psichikos žmonės. Įdomu yra tai, kad ligšiol išlikęs psichiatrijos terminas "neteisingas mąstymas".
Temos aktualumas. Šiuo metu itin dažnai kalbama apie vieną iš labiausiai paplitusių chromosominių sutrikimų- Dauno sindromą, kurio tyrinėjimas keičia visuomeninį požiūrį į neįgaliuosius. Atliekami tyrimai, kurie, tikimasi, sustabdys taip smarkiai augantį mūsų visuomenėje šių surtikimų skaičių. Patys naujausi tyrimai šia problema metė iššūkį įprastoms paveldimumo teorijoms – mokslininkai surado, kad prieskoninis augalas pipirnė (Arabidopsis) gali pakeisti savo genų kodą, gautą iš tėvų, ir pakeisti jį tokiu, kokį turėjo ankstesnės kartos – seneliai ar proseneliai. Robert Pruitt iš Purdue universiteto su kolegomis šią savaitę išspausdino straipsnį, aprašantį naujai atrastą procesą, kuomet augalas tarsi sugebėjo ištaisyti savo atsitiktinę mutaciją. Nors jau buvo žinoma, kad gyvi organizmai tą gali daryti, naujai surastas procesas yra labai mįslingas. Kadangi DNR sudaro dviguba spiralė, organizmai gali ištaisyti savo mutacijas, pasinaudoję vienos spiralės informacija kaip šablonu kitos spiralės pataisymui, bet naujasis tyrimas parodė, kad Arabidopsis dažnai ištaiso genų kodą abiejose DNR spiralėse. Jie aptiko, kad iš augalai, turintys mutacijas, sugebėjo atstatyti savo pirminį genetinį kodą, nors tos informacijos jau nebebuvo abiejose DNR spiralėse, ir tai vyko su didele, net kelių procentų, tikimybe. Tai negali būti paaiškinta paveldėjimu, kuomet genai yra perduodami iš vienos kartos į kitą, ir mokslininkų grupė pasiūlė toeriją, kad ląstelėms DNR informacija iš savo senesnių protėvių yra perduodama kita forma, gal būt per ribonukleininę rūgštį (RNR), gana panašią į DNR. Šis procesas yra naujas būdas kaip augalai gali išvengti tam tikrų, galbūt žalingų, genų sekų iš savo tėvų, jas pakeisdami genais, gautais iš ankstesnių kartų.
Nors jis buvo aptiktas augaluose, autoriai iškėlė hipotezę, kad šis naujas genetinis mechanizmas turėtų būti naudojamas ir kituose gyvuosiuose organizmuose. ( Šaltinis: World Science)
Objektas: Dauno liga sergantys vaikai
Darbo tikslas: Išnagrinėti pagrindines teorijas, aiškinančias Dauno sindromo atsiradimo priežastis, ugdymojo proceso ypatybes.
Uždaviniai:
1. Apžvelgti mokslinę, pedagoginę, psichologinę literatūrą nagrinėjamos problemos aspektu;
2. Išsiaiškinti ir analizuoti įvairias Dauno sindromo formavimosi priežastis;
3. Išsiaiškinti vaikų sergančių Dauno liga simptomus;
4. Aptarti vaikų su Dauno sindromu ugdymo galimybes;
5. Pateikti rekomendacijas tėvams, auginantiems vaiką su Dauno sindromu;
Darbo metodai:
• Mokslinės, pedagoginės, psichologinės literatūros apžvalga;
• Literatūros analizė;
Darbo struktūra: įvadas, du skyriai, išvados ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis33.42 KB
AutoriusMarius
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/DėstytojasŠ. Litvinas
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaikai turintys Dauno sindroma. Ugdomojo proceso ypatybes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2016-10-23 IP: 5.20.121.209
    arunas.voroneckas sako

    Sveiki,darbo negavau, gal galėtumėte atsiųsti.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija
  • Š. Litvinas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą