Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Sutrikusio intelekto žmonės

Sutrikusio intelekto žmonės

  
 
 
1234567
Aprašymas

Įvadas. Sutrikusio intelekto asmuo. Sutrikusio intelekto priežastys. Neįgalaus žmogaus vertinimai. Požiūris į žmogų. Proto negalią turinčių asmenų orumas. Normalizacijos principas. Integravimas. Neliečiamybė. Apsisprendimas. Artumas. Principai. Išvados.

Ištrauka

Sutrikusio intelekto žmonės visada buvo mažiausiai suprasti. Jais rūpintasi pasyviai ir pesimistiškai,daugiausia specialiosiose įstaigose. Tačiau buvo įsitikinta, kad nė vienam sutrikusio intelekto žmogui — nei vaikui, nei suaugusiajam — netikslinga gyventi internate. Alternatyva — nedideli ir visuomenėje integruoti grupiniai būstai.
Normalizacijos principo esmė — kuo normalesnis gyvenimas. Tai įgyvendinti padėtų įvairių mokslų laimėjimai. Medicina ir pedagogika — tai ne vienintelės sritys kurios reikalingos sutrikusio intelekto žmogui. Būtina plėtoti visapusišką požiūrį į žmogų su negalia ir jo poreikius, tačiau socialiniai ir psichologiniai motyvai turėtų būti lemiami.
Žmonės su negalia yra labai skirtingi, juos sieja vienintelė bendra savybė — sutrikęs intelektas. Visi sunkūs invalidai paprastai turi ne vieną, o daugiau defektų, dėl to, norint jiems padėti, reikia tobulinti treniravimo ir reabilitacijos būdus.
Svarbiausia, kad specialistai, socialiniai darbuotojai, esantys arčiausiai šių žmonių, suprastų, kokį puikų rezultatą duoda individuali meilė, bendravimas, aplinkinių paskatinimas, džiaugsmas, supratimas.
Taip pat padidėjęs dėmesys nulems ir tolesnį globos tarnybų vystymąsi. Sutrikusio mokslumo žmonių geresnio gyvenimo vizija nėra ir niekada nabuvo siejama vien su tuo, kur jie gyvena, nors šių žmonių fizinė ir socialinė padėtis yra svarbi. Žmonių užmojai siekia daug toliau, apima visų jų kasdieninio gyvenimo sričių gerovę — galimybes, užimtumą, tarpusavio santykius, autonomiškumą, pilnatvę, pomėgius — įvairius potyrius, galimybes, atradimus ir atsakomybę, visa tai, kas yra įprasta bet kuriam kitam visuomenės nariui.
Socialinių paslaugų teikėjų tikslas savo klientams:
• Išplėsti žmonių aktyvumą;
• Ugdyti jų pasirinkimą;
• Ugdyti jų savikontrolę;
• Ugdyti savarankiškumą;
• Organizuoti galimybes;
• Planuoti reikalingą pagalbą.

Sutrikusio intelekto asmuo — tai asmuo, kurio psichikos funkcijų branda ankstyvosios raidos metais buvo ryškiai ir nuolat susilpnėjusi.
Paprastai lengva nustatyti ryškiai ir vidutiniškai sutrikusį intelektą. Tačiau gali būti sunku įvertinti neryškiai sutrikusį žmogaus intelektą.
Labiausiai paplitęs būdas šiai ribai nustatyti yra intelekto testai. Paprastai riba tarp normalaus ir sutrikusio intelekto yra koeficientas 70. Tačiau remtis vien koeficientu klaidinga. Reikėtų prisiminti, kad kiekvienam testui yra numatyta paklaida, dažnai net 5 balais didesnė ar mažesnė negu nurodytasis koeficientas ir kad skirtingais testais įvertinamos skirtingos intelekto sferos, kur koeficientas dažnai svyruoja.
Taigi svarbiausias klausimas yra ne tai, ar atskiras individas surinko 68 ar 72 intelekto koeficiento balus, bet tai, kas galėtų palengvinti šio žmogaus būtį. Kaip suteikti jam reikiamą pagalbą kuo mažiau kišantis į jo gyvenimą.
Kaip negalia atsiranda:
• Liga, blogas paveldėjimas, nelaimingas atsitikimas ir kt.
• Po traumos
• Medžiagų apykaitos ar aprūpinimo maistu sutrikimai
• Sunki smegenų liga
• Per didelė ar per maža naujagimio kūno masė
• Pojūčių netekimas ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-13
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis13.47 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sutrikusio intelekto zmones [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Panevėžio kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą