Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Teisinė lizingo sutarties analizė

Teisinė lizingo sutarties analizė

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Pagrindiniai sutarties elementai. Sutarties analizė. Sutarties rūšis. Sutarties dalykas. Sutarties kaina. Turto perdavimas. Šalių teisės ir įsipareigojimai. Išvados.

Ištrauka

Kalbant apie sutartis pirmiausia reikia apibrėžti sutarčių sampratą. Sutartis yra viena iš labiausiai paplitusių sandorių rūšių. Ja įforminami fizinių bei juridinių asmenų turtiniai ir kai kurie neturtiniai santykiai. Sutartis tai dviejų ir daugiau asmenų susitarimas sukurti, pakeisti ar nutraukti civilinius teisinius santykius, kai vienas ar keli asmenys įsipareigoja kitam asmeniui ar asmenims atlikti tam tikrus veiksmus (ar susilaikyti nuo tam tikrų veiksmų atlikimo), o pastarieji įgyja reikalavimo teisę.
Visoms sutartims galioja bendros taisyklės: jos turi turėti pavadinimą ir numerį, jose turi būti nurodoma data, sudarymo vieta, sutarties šalių pavadinimai, įsipareigojimų vykdymo terminai, sutarties vykdymo ir nutraukimo sąlygos, pasirašančiųjų vardai ir pavardės, atsižvelgiant į sutarties tipą, objektą ir kitus dalykus jose gali būti konkreti komercinė informacija, aptarta nuosavybės teisės perėmimas, atsakomybė, garantijos, netesybos, išlaidos, mokesčiai ir t.t.
Šiame darbe aš noriu detaliai išnagrinėti vieną iš komercinių sutarčių. Teisinei analizei aš pasirinkau lizingo sutartį, kurią sudariau aš ir dvi juridinės šalys. Mano darbo tikslai yra išskirti pagrindinius sutarties elementus, nustatyti sutarties sudarymo tvarką ir vykdymo sąlygas, palyginti Civilinio kodekso teisės normose ir sutartyje nurodytas nuomininko ir lizingo firmos teises ir įsipareigojimus. Pagrindinis tikslas yra išanalizuoti kaip Civilinio kodekso teisės normų reikalavimai atsispindi šioje nagrinėjamoje lizingo sutartyje. Didžiausią literatūrinės medžiagos dalį, skirtą lizingo sutarties analizei, sudarė Civilinio kodekso sutarčių teisės bendrosios nuostatos.
Pagal lizingo sutartį viena šalis (lizingo davėjas) įsipareigoja įgyti nuosavybės teise iš trečiojo asmens kitos šalies (lizingo gavėjo) nurodytą daiktą ir perduoti jį lizingo gavėjui valdyti ir naudoti verslo tikslais už užmokestį su sąlyga, kad sumokėjus visą lizingo sutartyje numatytą kainą daiktas pereis lizingo gavėjui nuosavybės teise, jeigu sutartis nenumato ko kita.
Sutarties elementai, kurių pakanka sutarties galiojimui, yra veiksnių šalių susitarimas, o įstatymų nustatytais atvejais – ir sutarties forma.
Sutarties formai yra taikomos Civilinio kodekso 1.71-1.77 straipsnių taisyklės, reglamentuojančios sandorių formą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis12.09 KB
Autoriusjurgita
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisine lizingo sutarties analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą