Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Šeima kaip visuomenės institucija

Šeima kaip visuomenės institucija

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Šeima - kaip visuomenės institucija. Šeima – kaip referentinė grupė. Šeimos funkcijos. Žmonių giminės tęsimas. Vaikų socializacija ir auklėjimas. Ūkinė - ekonominė šeimos funkcija. Rekreacija. Bendravimas. Lytinių poreikių tenkinimas. Tautos etoso tęstinumas. Išvados. Įvadas.

Ištrauka

Šeima- tai žmonių grupė susidedanti iš tėvų, vaikų ir artimųjų giminaičių,
gyvenančių kartu.Šeimoje vyksta individo socializacijos procesas.
Pirmykštėje visuomenėje šeima individui perteikdavo nedaug visuomenėje sukauptos socialinio gyvenimo patirties ar privalomų elgesio normų. Papročiai, tradicijos daugiausia reguliavo visos genties gyvenimą.
Vergovinėje santvarkoje vaikai auklėjami šeimoje.
Feodalizmo laikų šeima dar labiau sustiprėjo, didėjo gamybos ir darbo pasidalijimas, todėl vaikus buvo sunku ugdyti vien šeimoje.
Šeima- tai pirminė visuomenės ląstelė,viena pagrindinių jos struktūros elementų.Pirminė todėl, kad joje ugdomi vaikai, formuojamas jų charakteris, idealai, siekimai.
Įvairiais visuomenės gyvenimo laikotarpiais įvairūs autoriai šeimą apibrėžia nevienodai.
Vieni akcentuoja santuokos įregistravimą, kiti vaikų auginimą ir biologinius tarpusavio ryšius.Britanijos enciklopedija šeimą vadina socialiniu vienetu. Vokiečiai pažymi šeimos ryšių ilgalaikiškumą ir skirtingumą nuo paprastos žmonių sąjungos.
Šeima kuriama remiantis ne vien jausmais, ne tik meile, bet ir abiejų sutuoktinių pasirengimu gyventi bendrą gyvenimą. Kiekvienas šeimos narys turi jausti moralinę atsakomybę už savo šeimą.Tarp visuomenės ir šeimos yra vienybė visi reiškiniai, kurie vyrauja visuomenėje negali kaip nors atsispindėti šeimos narių buityje ir tarpusavio santykiuose.Šeimos nariai vienas su kitu bendrauja, sudarydami sąlygiškai uždarą socialinį ir biopsichologinis kompleksas. Šeimos narių poveikis vienas kitam gali būti trejopas:
1.TIESIOGINIS, kuris veikia kompleksiškai, žadina kiekvieno nario emocijas, gerina arba žaloja jų sveikatą, teikia skausmo ir džiaugsmo kitiems šeimos nariams
2.ŽMOGAUS GYVENIMUI REIKŠMINGAS, nes paliečia kiekvieno šeimos nario likimą.
3.PASTOVUS, daro didelę įtaką visiems šeimos nariams.
Vieno žmogaus šeimoje problema – yra visos šeimos problema. Šeimos asmeniniame mikro pasaulyje vyksta didesnės ar mažesnės dramos,kai prasideda šeimos yrimas, kai šeimoje nėra tėvo ar motinos, kai bent vienas narys serga.Čia patiriama įvairaus pobūdžio psichinė įtampa. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-17
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1
Dydis14.25 KB
Autoriussaule
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seima kaip visuomenes institucija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą