Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Šeimos krizės: alkoholizmas šeimoje ir visuomenėje

Šeimos krizės: alkoholizmas šeimoje ir visuomenėje

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Alkoholizmas – šeimos liga. Alkoholizmo pasekmės individui ir visuomenei. Išvados.

Ištrauka

Tema apie alkoholizmą ir alkoholizmą šeimoje XXI a. vis dar yra opus klausimas. Technologinių ir kompiuterinių inovacijų amžiuje (o tiksliau postmodernizmo amžiuje) mes, žmonės, sergame ir mirštame nuo tokių ligų kaip alkoholizmas, narkomanija – dvasinės parazitizmo ligos. Ypač tai skaudi tema šeimoms, kuriose, dažniausia tėvas, serga alkoholizmu, tačiau pasitaiko vis dažniau tokių atvejų kai girtuokliauja motina, vaikai. Daugėjant tokių atvejų, buvo atkreiptas dėmesys ne vien tik į sergantį šeimos narį, bet ir į visą šeimą. Tai yra daugiau psichologinė liga, kuri apima visus šeimos narius, vėliau virsdama į fizinę (pradėjus progresuoti ligai, alkoholiko bendra savijauta palaipsniui prastėja); blogiausios pasekmės būna tada, kada ligonis dėl psichologinės kančios pakelia ranką prieš savo šeimos narius ir prieš save patį. Dažniausiai tokios šeimos išyra, o jų šeimos nariai visą gyvenimą nešioja šios ligos – alkoholizmo, injekciją.
Referate bandžiau glaustai apžvelgti alkoholizmo pasekmes individui jo šeimai ir visuomenei. Referatą suskirsčiau į du skyrius: I. Alkoholizmas – šeimos liga ir II. Alkoholio pasekmės individui ir visuomenei.
Manau, kad ši liga bus mumyse tol, kol mes patys nesuprasim, kad ji žaloja mūsų visuomenę ir mus pačius. Mano manymu, reikia mažinti alkoholio reklamas per televiziją ir per kitas informavimo priemones. Šviesti ir informuoti žmones apie alkoholio žalą individui. Didinti alkoholio kainas, nors tai rizikinga. Mokinti visuomenę, alkoholio vartojimo kultūros - ne gerti, o skanauti.
Daugelis žino, kad alkoholizmas – liga ir tik nedaugelis ją pripažįsta kaip šeimos ligą, kuri trims – keturiems šeimos nariams gali turėti neigiamų emocinių, dvasinių, o dažnai ir fizinių pasekmių. Tačiau alkoholikui galima padėti, kaip ir tiems žmonėms, apie kuriuos dažnai užmirštama, - alkoholikų šeimų nariams.
Žmonės, o konkrečiau šeimos nariai – motina, sesuo, brolis ar rečiau tėvas, sužinojęs, kad jų artimas žmogus grimzta į alkoholizmo liūną pirmiausiai patiria šoką, kuris vėliau perauga į psichologinę kovą prieš patį ligonį, bandant jam visomis galimybėmis padėti, tačiau ši kova bus bergždžia, jeigu pats alkoholikas nesupras savo esamos padėties rimtumo ir nenorės visu pirma padėti sau. Pagrindinės šeimų narių pagalbos priemonės, kurias jie suteikia savo šeimos nariui alkoholikui, tai: verkimas, bandant psichologiškai paveikti ligonį, pykčio protrūkiai, pokalbiai, bandant priversti ligonį susimąstyti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-18
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis14.84 KB
AutoriusGintaras
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasV. Dapkevičienė
Švietimo institucijaVilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seimos krizes alkoholizmas seimoje ir visuomeneje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla / 1 Klasė/kursas
  • V. Dapkevičienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą