Išplėstinė paieška
 
 
 

Konflikto valdymas

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Konflikto valdymo stiliai. Konstruktyvus konflikto sprendimas. O kaip paveikti oponento elgesį, norint išsaugoti konstruktyvią situacijos eigą? Konflikto valdymas grupėje. Ką reikia prisiminti iškilus konfliktui. Išvados.

Ištrauka

Konfliktai – tiesiog neišvengiama mūsų gyvenimo dalis. Jie lydi daugiau ar mažiau kasdien važiuojant autobusu, perkant ar vaikščiojant po parduotuves, šeimoje, darbe, mokymosi įstaigoje, bendraujant ar bendradarbiaujant ir t.t.. Ir tai yra natūralu. Tačiau svarbiausia mokėti spręsti ir valdyti susidariusią konfliktinę situaciją.
Kiekvienas žmogus turi savo individualų konfliktų įveikimo stilių. Kartais įprastinis stilius padeda, o kartais gali net trukdyti. Bet kad ir į kokio sunkumo situaciją pakliūtumėm, tokiu atveju reikia elgtis kaip įmanoma konstruktyviau.
Šiame referate aptarsiu konflikto valdymo stilius, taip pat konfliktinių situacijų valdymą grupėje, plačiau panagrinėsiu konstruktyvųjį konflikto sprendimą.
Konfliktas – tai priešingų tikslų, interesų, pozicijų, nuomonių ar požiūrių susidūrimas, rimti nesutarimai, kurių metų žmogų užvaldo nemalonūs jausmai arba išgyvenimai. Konflikto terminas – yra kilęs iš lotinų kalbos žodžio –confliktus- t.y.- susidūrimas. Konfliktai yra mūsų kasdienybės dalis. Jie atskleidžia sistemos, kurioje gyvename ir dirbame, netobulumus. Konfliktai, įtampos, problemos yra neišvengiami kiekvienoje organizacijoje. Žmonės yra skirtingi: jie turi skirtingus požiūrius įvairiais klausimais, savus problemų sprendimo būdus. Tarpasmeniniai konfliktai kyla iš nesutarimų tam tikrais klausimais. Žmonės gali ir toliau nemėgti vienas kito net ir po vieningo sprendimo vien dėl neteisingo derybų būdo.
Tačiau, neišsiaiškinus tikrosios nesutarimų priežasties, ir kurstytojų nubaudimas gali konfliktą tik paslėpti, bet aistros, lyg rūkstantys po žeme durpynai, virs dar ilgai ir palankią akimirką prasiverš tikromis liepsnomis. Jos neužges, kol konfliktas nebus išspręstas.
Konfliktų sprendimas yra viena iš prevencinių priežiūros formų. Netinkamai išspręsta konfliktinė situacija sukelia nepasitenkinimą, atpildo siekimą arba norą keršyti. Bet kuri iš šių reakcijų anksčiau ar vėliau išardys komandą. Neišspręstas konfliktas grupėje yra tarsi rūdys automobilyje – jų gali iš karto ir nesimatyti, bet jei jų neišnaikinsi, jos gilės ir plėsis, kol pagaliau sugriaus grupę. Veiksmingai sprendžiami konfliktai sustiprina komandos dvasią, pagerina grupės veikimą bei apsaugo ją nuo galimų ateities nesėkmių. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-25
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis11.84 KB
AutoriusTikrove
Viso autoriaus darbų65 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konflikto valdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą