Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Bendravimas ir konfliktai

Bendravimas ir konfliktai

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Bendravimas. Bendravimo procesas. Tarpasmeninis bendravimas. Konfliktai. Kas tai yra konfliktas? Natūralus ir neišvengiamas konfliktas. Asmeninio konflikto stiliai. Konfliktų sprendimo būdai. Išvados.

Ištrauka

Visi – studentai ir profesoriai, tėvai ir vaikai – bendrauja vieni su kitais nuo pirmųjų gyvenimo dienų iki mirties. Kodėl reikia studijuoti šią visiems žmonėms būdingą veiklą? Dėl trijų priežasčių. Pirma, tarpasmeninio bendravimo studijos padeda naujai pažvelgi į šią mums visiems įprastą veiklos sritį. Kai kurie žmonės metai iš metų ar net visą gyvenimą nesusiformuoja tikrojo tarpasmeninio bendravimo įgūdžių. Šiuo požiūriu bendravimo aiškinimas primena botanikos arba anatomijos studijas – kiekvieną dieną objektai arba procesai įgyja naują prasmę, yra tas, kad žmogus daugiausia laiko (apie 61%) praleidžia bendraudamas. Trečia priežastis svarbiausia: mes nebendraujame taip gerai, kaip galėtume. Mūsų draugystė, darbas, studijos nukenčia dėl to, kad suklumpame išreikšdami save ir netiksliai suprasdami kitus. Vadinasi, ar jūs jaučiate turįs bendravimo problemų, ar ne, visuomet galite tobulinti savo bendravimo įgūdžius.
Pasaulis be konfliktų neegzistuoja. Netgi geriausi komunikatoriai, sėkmingiausi žmonės patenka į situacijas, kai jų poreikiai nesutampa su kitų žmonių poreikiais. Pinigai, laikas, jėga, humoras, estetinis skonis kaip ir tūkstančiai kitų dalykų neleidžia mums sukurti stabilių tarpasmeninių santykių.
Daugelį žmonių konfliktai veda į depresiją. Jie mano, kad konfliktų egzistavimas rodo, jog mažai šansų tinkamai bendrauti su kitais. Efektyvūs komunikatoriai mano kitaip. Jie supranta, kad nors ir neįmanoma išvengti konfliktų, yra būdų juos efektyviai valdyti. Valdant konfliktus, galima kurti sveikus, stiprius ir patvirtinančius santykius.
Kodel mes bendraujame? Bendravimas tiesiog būtinas mūsų fizinei sveikatai palaikyti, t.y. tenkina fizinius poreikius. Tyrimai rodo, kad izoliuoti žmonės trumpiau gyvena už tuos, kurie turi glaudžius socialinius ryšius.Išsiskyrę žmonės dažniau miršta nuo širdies ligų, vėžio, tuberkuliozės, kepenų cirozės. Taigi socialiniai ryšiai žmogui labai svarbūs. Be to, reikia atsiminti, kad žmogui reikia ne tik tam tikro kontaktų kiekio – ne mažiau svarbu ir jų kokybė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-27
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis21.71 KB
AutoriusRamunė
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasG.Šlapkauskienė
Švietimo institucijaVilniaus technologijų ir dizaino kolegija
FakultetasP. Vileišio geležinkelio transporto fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendravimas ir konfliktai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija / 3 Klasė/kursas
  • G.Šlapkauskienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą