Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Kognityvinė psichologija>Jaunesniojo mokyklinio amžiaus mokinių vaizduotės ypatumai

Jaunesniojo mokyklinio amžiaus mokinių vaizduotės ypatumai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Bendras vaizduotės apibūdinimas. Vaizduotė. Vaizdinių pertvarkymo vaizduotėje būdai. Vaizduotės rūšys. Individualūs vaizduotės skirtumai. Jaunesnio mokyklinio amžiaus mokinių vaizduotės bendroji charakteristika. Psichologinė jaunesnio mokyklinio amžiaus mokinių vaizduotės charakteristika. Jaunesnio mokyklinio amžiaus mokinių vaizduotė. Jaunesnio mokyklinio amžiaus mokinių vaizduotės lavėjimo sąlygos. Jaunesnio mokyklinio amžiaus mokinių vaizduotės tyrimas. Vaizduotės tyrimo metodika. Tyrimo rezultatų aptarimas. Išvados. Rekomendacijos. Priedai (2).

Ištrauka

Aktualumas. Kaip teigia Johansen (1999) mokyklos pedagoginės veiklos tikslas yra sujungti protą ir jausmus, mokslą ir vaizduotę. Vaikų darbas turi būti spalvingas. Jis turi susijungti į visumą ir išsiskaidyti dalimis, taip kaip ir prizmė skaido baltą šviesą į spalvas ir spalvas sujungia į šviesą. Darbas turi suvienyti praeitį ir dabartį, žiūrint iš istorinės perspektyvos, nepaisant laiko ir erdvės ribų, kitaip tariant, mokymas turi apimti mūsų kultūrą istorinėje perspektyvoje ir kitas kultūras pasauliniu mastu.
Kildami pažinimo laiptais vis aukščiau ir aukščiau mokiniai pažįstamąją pasaulio dalį pamato naujai, kur kas plačiau. Vaikai pamato ryšį tarp kitų dalykų, kuriuos žinojo, bet iki šiol nebuvo matę, jie pamato, kad pasaulis yra didesnis ir margesnis, negu jiems atrodė. Priešais save jie įsivaizduoja atrasią kitą, geresnį pasaulį, svajonę, viltį arba utopiją. Tai verčia juos pakilt, kas žinoma, saugu, ir leistis nežinomybėn. Ir tik vaizduotė jiems leidžia patirti tą nepaprastą kelionę.
Būtent vaizduotė ir skiria žmones nuo gyvulių. Žmogus gali įsivaizduoti, kad kažkas yra priešais, kas galėtų būti reali galimybė. Pasaulis kupinas galimybių, vadinasi, mūsų laukia kažkas, kas dar nėra įvykę, bet gali įvykti.
Pritariant Johansen mintims, galime teigti, kad vaizduotė vaidina didelį vaidmenį vaiko gyvenime: vystymesi, mokymesi, vaizduotės pagalba jis lengviau pažįsta pasaulį, bendrauja su bendraamžiais ir pan. Todėl visa vaiką supanti aplinka turi rūpintis teisinga vaiko vaizduotės vystymosi linkme: tiek tėvai, tiek mokykla.
Tyrimo objektas. Vaizduotes (jaunesnio mokylio amžiaus mokinių) ypatybės.
Tyrimo tikslas. Ištirti jaunesnio mokyklinio amžiaus mokinių vaizduotės ypatumus.
Tyrimo uždaviniai.
a) išnagrinėti vaizduotės ypatumus, atlikus empirinį tyrimą.
b) išnagrinėti jaunesnio mokyklinio amžiaus mokinių vaizduotės ypatumus, remiantis moksline literatūra bei surinktais empiriniais duomenimis.
c) padaryti išvadas iš surinktos medžiagos.
Tyrimo metodai. Empiriniai duomenys buvo renkami naudojantis Hermano Roršacho metodika, t. y. kai tiriamajam parodoma rašalo dėmė ir prašoma ją apibudinti.
Tyrimas buvo atliekamas Joniškio Mato Slančiausko gimnazijoje, 3a ir 3b klasėse. Tyrime iš viso dalyvavo 30 moksleivių (15 mergaičių ir 15 berniukų). Tiriamųjų amžius svyravo nuo 9 iki 11 metų.
Darbo struktūra. Kursinį darbą sudaro:
Įvadas
Trys skyriai
Išvados
Rekomendacijos
Literatūros sąrašas
Du priedai ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKognityvinės psichologijos kursinis darbas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis29 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12
Dydis198.02 KB
AutoriusViktorija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasDoc. E. P. Zambacevičienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasEdukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Jaunesniojo mokyklinio amziaus mokiniu vaizduotes ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 29 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Doc. E. P. Zambacevičienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą