Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Kaip galima psichologija kaip mokslas?

Kaip galima psichologija kaip mokslas?

  
 
 
12345678
Aprašymas

Kaip galima psichologija kaip mokslas? Psichologijos tyrinėjimo objektas. Psichologijos mokslo raida. Psichologija kaip empirinis mokslas. Kedruvo mokslų klasifikavimo schema. Kaip galima tyrinėti psichologiją?

Ištrauka

Kasdienėje buityje mes šimtus karų susiduriame su psichologija. Kasdienė psichologija yra intuityvaus pobūdžio. Kiekvienas asmuo žinių įgyja individualiai, stebėdamas, praktiškai bandydamas, to net neįsisąmonindamas. Žmogus negali egzistuoti be kitų žmonių, todėl natūralu, kad jį domina kodėl žmonės mąsto, jaučiasi ir elgiasi būtent taip kaip jie mąsto, jaučiasi ir elgiasi.
Psichologija išsiskiria iš kitų mokslų tuo, kad tyrimo objektas ir tiriantis subjektas iš dalies sutampa, nes žmogus tiria žmogaus t.y. savo paties psichikos reiškinius. Psichologija tiria asmenybės, kaip psichikos reiškinių integruotos visumos, formavimąsi, jos poreikius ir tikslus, santykius su gamta, žmonėmis ir kitas ypatybes.
Kam psichologija reikalinga gyvenime ir kokia ji yra gyvenime, mes visi suprantame, tačiau kokia yra psichologija kaip mokslas?
Jau nuo pat psichologijos srities atsiradimo buvo svarstoma ar psichologija yra mokslas (gamtos) ar jai vis gi tinka labiau filosofinis pažinimas.
Norint atskleisti žmogaus psichikos dėsningumus būtina žinoti:1) smegenų "nervų sistemos" veiklos ypatumus (biologija); 2)visuomenės gyvenimo subtilumus, nes žmogaus neįmanoma suprasti ignoruojant socialinę aplinką, kurioje jis gyvena (visuomenės mokslai). Be to atskiro žmogaus pasaulio pažinimas, gyvenimo prasmės supratimas, valios, mąstymo problemų tyrimas psichologiją priartina prie filosofijos mokslų.
Psichologijos mokslo uždaviniai – išnagrinėti psichinę realybę, taip pat ją klasifikuoti, aprašyti, kiek galima išaiškinti ir nustatyti jos dėsningumą. Tiesioginis ir galutinis psichologijos mokslo tikslas yra tikrasis psichinės realybės supratimas.
Terminas "psichologija" reikštų mokslinį sielos tyrimą, sielos tyrimo mokslą. Toks šito mokslo supratimas siekia net Aristotelį ir išliko per visus viduramžius iki pat naujųjų laikų: naujausiais laikais psichologija aptariama kaip sielos mokslas.
Psichologijai rūpi, kas yra Aš - tas bendras mūsų jausmų ir minčių subjektas, ir kaip sąmonės įvairios būsenos tame subjekte atsiranda, kaip susiejama tai, kas mumyse pasilieka, su tuo, kas keičiasi. Siela nėra patyrimu prieinamas dalykas. Sielos esmę šiek tiek galime pažinti galime tik išėję toli už patirties ribos, tiktai mąstymo keliu. Sielos ligšiol ne tik negalėjome tiesiogiai patirtimi pasiekti, bet ji, kaip vientisa dvasinė substancija, iš principo yra už patirties ribos. Tad siela nėra toks objektas, kurio betarpišku stebėjimu psichologija galėtų predėti savo tyrimus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-03
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis10.78 KB
Autoriusrima
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kaip galima psichologija kaip mokslas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą