Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Kaip galimas psichologijos mokslas?

Kaip galimas psichologijos mokslas?

  
 
 
1234567
Aprašymas

Psichologijos mokslo priešistorė. Psichologijos ryšiai su kitais mokslais. Psichologijos ryšys su fizika. Ryšys su neurologija. Psichologijos ryšys su fiziologija. Ryšys su medicina. Psichologijos objektas. Psichikos procesų tyrimo kryptys. Šiuolaikinės psichologijos kryptys. Psichologijos metodai. Išvados.

Ištrauka

Šiame darbe bus bandoma nusakyti, kaip atsirado psichologija kaip mokslas, kaip ji formavosi, kito ir kokia yra dabar. Bus bandoma trumpai ir aiškiai nusakyti psichologijos mokslo metodus, kryptis, ryšį su kitais mokslais. Tai jaunas mokslas, bet jo objektas senas. Psichologija – tai intensyviai besivystantis mokslas, apimantis daugybę tyrimo sričių ir problemų.
Norint gerai suprasti kaip galimas psichologijos mokslas, reikia suvokti ne tik dabartinį psichologijos būvį, bet ir jos priešistorę bei formavimosi procesą. Pasak Th. Kuhn, mokslas pereina tam tikras vystymosi pakopas. Psichologija kaip ir dauguma socialinių mokslų, dar nėra iki galo susiformavusi, jos formavimasis vis dar vyksta. Ji, skirtingai nuo kitų socialinių mokslų, savo teorijas ir dėsnius bando pagrįsti taip kaip tai daro gamtos mokslai, todėl jos formavimasis pamažu atsiskiria nuo socialinių mokslų, tačiau visiškai to padaryti negali, nes psichologija skirtingai negu, gamtos mokslai yra glaudžiai susijus su savo istorija(tai, žinoma, liečia visus socialinius mokslus). Gamtos mokslai yra labiau instrumentiški ir bet kokia gamtamokslinė teorija yra naudojama, kaip priemonė pasiekti tikslams, o socialinių mokslų teorijos, nesvarbu kada yra sukurtos, kartas nuo karto yra atnaujinamos. Būtent todėl, kad socialinių mokslų atradimuose yra akumuliuojamas visuomenės patyrimas, naujose istorijos sąlygose įgyja naujas vertes.
Psichologija iš kitų mokslų išsiskiria tuo, kad tyrimo objektas ir tiriantis subjektas iš dalies sutampa, nes žmogus tiria žmogaus, t. y. savo paties, psichinius reiškinius. Nenuostabu, kad kiekvienas žmogus ką nors apie psichologiją žino ir naudojasi tomis žiniomis siekdamas savo tikslų. Mūsų individualios žinios apie žmonių psichikos veiklos ypatumus ir naudojimasis jomis vadinamas kasdiene psichologija. Mokslo psichologijos žinios kaupiamos taikant gerai apgalvotą strategiją ir metodikas. Mokslo psichologija yra sukaupusi gausią, įvairią ir dažnai unikalią faktinę medžiagą, kuri nevisai prieinama kasdienės psichologijos atstovui. Mokslo psichologijos sukaupta, susisteminta ir įprasminta medžiaga, išreikšta tiksliai suformuluotais dėsniais ir sąvokomis, gali būti sėkmingai perduota kitiems asmenims iš kartos į kartą, ko negalima pasakyti apie kasdienę psichologiją. Tačiau visiškai atskirti šių dviejų psichologijų negalime, nes klausimai kylantys kasdieninėje psichologijoje dažnai nagrinėjami mokslinėje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis34.34 KB
Autoriusausra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kaip galimas psichologijos mokslas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą